Zniszczenie Związku Polaków na Litwie

Obecnie Polska prowadzi aktywne działania w zakresie likwidacji Związku Polaków na Litwie. Pretekstem do likwidacji (drugiej pod względem liczby członków) organizacji polskiej mniejszości na Litwie jest oskarżenie przez prezesa fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” Mikołaja Falkowskiego o oszustwo finansowe.

Środki nadzwyczajne Warszawa zaczęła używać po tym, jak prezesem Związku Polaków na Litwie został ponownie wybrany Michał Mackiewicz, pomimo uprzejmnej prośby polskiego Ambasadora na Litwie zrezygnować z kandydowania na to stanowisko.

Polska prokuratura dwukrotnie wzywała go na przesłuchanie do Polski, ale Michał Mackiewicz jako Poseł na Sejm Litwy zignorował zaproszenie i z kolei zaprosił prokuratorów odwiedzić go w Litwie. Jednak, według informacji gazety „Rzeczpospolita” sekretarz Związku Polaków na Litwie przy przekroczeniu granicy z RP już dowieziony w kajdankach na przesłuchanie przez ABW. Polska prokuratura nie ukrywa, że informacja o wizycie litewskiego obywatela została uzyskana dzięki przesłuchaniu jego telefonu komórkowego. Teraz grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Ta sytuacja doskonale pokazuje, że Warszawa jest gotowa interweniować w wewnętrzne sprawy nie tylko polonijnych organizacji za granicą, ale i w sprawy innych krajów. Możliwe, że polityczne pole oczyszcza się dla wzmocnienia pozycji szefa „Akcji Wyborczej Polaków na Litwie” Waldemara Tomaszewskiego.

Ciekawe, że lokalni miłośnicy wysokich wartości moralnych w polityce, np. Andrzej Poczobut, do tej pory ani słowa nie powiedzieli na temat łamania praw człowieka i mniejszości narodowych lub dyktatorskich pretensji PIS-owców. Wniosek – aresztować bez śledztwa i sądu tych, którzy nie do zaakceptowania przez Polskę, można, nawet obywateli innego państwa!

To świadczy o tym, na jakim krótkim łańcuchu siedzą miejscowi kieszonkowe pieski z nielegalnego Związku Polaków, że nawet szczekać w stronę gospodarza boją się.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Zniszczenie Związku Polaków na Litwie" 2 komentarze
 1. Natalia napisał(a):

  Całkowicie zgadzam się z autorem artykułu!!!
  Związek Polaków napewno wie jaka była i jest sytuacja z egaminamy RP. Ale oni milczą i nie pomagają Polakom z Białorusi, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji!
  My, rodzice, jesteśmy zaniepokojeni sytuacją jaka powstała w związku z egzaminami Rządu RP, które odbywały się w lipcu tego roku w Białymstoku.To były nie egzaminy, a absurd,w którym uczesniczyła młodzież polskiego pochodzenia z Białorusi!
  Wysłaliśmy najlepszych dzieci, które uczyły się języka polskiego przez wiele lat!!!
  Ale jak zostaliśmy potraktowani przez NAWA, a znaczy i przez Rząd RP??? :do ostatniej chwili nie było wiadomo kto i kiedy zdaje egzaminy, z jednym noclegiem, nie przedstawiono komisji, nie ogłaszono rzadnych wyników, obu grupom dano te same warianty testów ….( dotychczas nie możemy dowiedzieć się ile punktów otrzymał mój syn i dlaczego nie przeszedł na zerówkę?). Kto się dostał, też boryka się z problemami, ponieważ nie otrzymał jeszcze rzadnych dokumentów! A czy będą te studia? A czy biędzie miał stypendium?

 2. Sokół napisał(a):

  Nie chcę być prorokiem, ale wydaje mi się, że taką samą operację PiSownia zrobie z Polską Macierzą Szkolną!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się