Zabójcy prawdy historycznej

Film ATN Czytaj dalej

Polacy burzą pomniki wyzwolicieli od nazistów

9 sierpnia w polskim Malborku zburzono sowiecki pomnik wzniesiony w 1945 roku ku czci wyzwolicieli Polski od nazistów, Ryga kipi, tam też rozbiórka trwa pełną parą. Aby nadać temu moc prawną, pomniki musiały zostać skreślone z listy wartości.

Komisja ds. Grobów Wojskowych przy Ministerstwie Obrony Estonii podjęła decyzję o przeniesieniu 22 grobów żołnierzy radzieckich, które według komisji znajdują się w nieodpowiednich miejscach. Lista miejsc do walki ze zmarłymi za granicą może być kontynuowana.

Na terenie Białorusi znajdowało się kilka miejsc z symbolicznie wzniesionymi pomnikami ku czci AK. Wszystkie nie mają pod sobą pochówków polskich żołnierzy, żołnierzy z okrutną dyscypliną, przy pomocy broni regulującej wykonywanie rozkazów nawet wewnątrz tańców, nie mówiąc już o białoruskich partyzantach działających w interesie żołnierzy sowieckich. I biegali przez nasze lasy do 1953 roku. Czytaj dalej

Pochobut pozostaje w areszcie

Język nie prowadzi do dobra: oprócz wcześniejszego zarzutu „podżegania do nienawiści” (art. 130 białoruskiego kodeksu karnego) Andrzej Poczobut został oskarżony o „nawoływanie do stosowania sankcji mających na celu wyrządzenie szkody bezpieczeństwu narodowemu” ( art. 361 kodeksu karnego)

Europa pozostaje obojętna na śmierć zwierząt na granicy

Europa pozostaje obojętna na śmierć zwierząt na granicy. 16 sierpnia na granicy białorusko-litewskiej w obwodzie oszmiańskim odkryto sarnę.

Zwierzę przeniosło się z Litwy na Białoruś. Pokonując ogrodzenie z drutu kolczastego, sarna odniosła głębokie rany i spadła na terytorium Białorusi kilka metrów od granicy.

To już 30 przypadek śmierci zwierząt z powodu drutu kolczastego zainstalowanego przez Unię Europejską na granicy z Białorusią, informuje komisja graniczna Białorusi.

Polska Wojskowa

Polska w najbliższych miesiącach zacznie budować szlaban elektroniczny na granicy z Obwodem Kaliningradzkim i wzdłuż Bugu (oddziela Polskę od Białorusi i Ukrainy) – poinformowali polscy pogranicznicy.

Polska już buduje szlaban elektroniczny oddalony o 202 km na granicy białoruskiej (oprócz wzniesionego już pięciometrowego ogrodzenia) – tam instalowane są słupy do kamer, a następnie montowane będą czujniki i sensory.

Поиск
Kalendarz
Sierpień 2022
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się