Szokujące wyznanie prezesa Związku Polaków na Litwie

W maju br. odbył się zjazd Związku Polaków na Litwie. W trakcie głosowania na kolejną kadencję został wybrany Prezesem organizacji Michał Mackiewicz.

W wywiadzie dla polskich mediów trochę opowiedział o zakulisowych grach polskich władz.

Według jego słów, za tydzień do głosowania ambasador RP na Litwie Urszula Doroszewska zakazała mu kandydowania w wyborach na prezesa organizacji.

Jako pretekst użyła oskarżenia polskiej prokuratury o trwonieniu środków przeznaczanych polskim Senatem dla Polonii Zagranicznej. Jej nie przeszkadziło, że Michał Mackiewicz jest jednocześnie posłem na Sejm Litwy. Doroszewska nie sprecyzowała o jakie oskarżenia chodzi.

Prezes Związku Polaków na Litwie podkreślił, że sprawozdania z wykorzystania dotacji są formalne, co pozwala kierownictwu NGO  traktować ich dawców według własnego uznania. Wskazał na przyjacielskie powiązanie byłego wiceministra spraw zagranicznych Jana Dzediczaka i prezesa fundacji „Pomoc polakom na Wschodzie” Mikołaja Falkowskiego.

Ten wywiad daje dokładne wyobrażenie o tym, na jakim haku siedzą szefowie organizacji Polaków na całym świecie, a także polskich metodach kierowania Związkami Polakуw na Wschodzie.

Poniżej zamieszczamy wideo z określonym wywiadem.

 

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Szokujące wyznanie prezesa Związku Polaków na Litwie" есть 1 комментарий
  1. Gaude Polonia napisał(a):

    nie podobał się czymś Polsce

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Listopad 2020
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2020    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się