Mieszkańcy Grodna przybyli do budynku Konsulatu Generalnego RP w Grodnie

Pod budynkiem Konsulatu Generalnego RP w Grodnie odbył się wiec przeciwko agresywnej polityce Polski wobec Białorusi. Mieszkańcy Grodna są zaniepokojeni zgrupowaniem wojskowym sił NATO w pobliżu białoruskiej granicy. „Ręce precz Białoruś”, „Polska+NATO=agresja” – takimi plakatami mieszkańcy Grodna nawołują polskich dyplomatów do wykonywania swoich bezpośrednich obowiązków – nawiązywania więzi kulturowych.

 

 

 

List został wysłany do redakcji

Niedawno Andrzej Duda spotkał się z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską i powiedział, że chce, aby Białoruś była demokratycznym, suwerennym i niepodległym państwem.

Wszyscy chcemy demokracji na Białorusi i demokracji na Ukrainie, ale prezydent nie zauważa, jak zmieniło się zdanie Polaków na temat wspierania zagranicznych demokracji ze szkodą dla własnych interesów.

Polaków interesuje dziś własny dobrobyt i zdolnośc polskiej gospodarki do przetrwania nadchodzącej zimy. Zamiast o tym myśleć, przyjmujemy kolejną dziwkę Soros, która przyjechała spotkać się z prezydentem, aby poprosić go o pieniądze. Ta kobieta żyje na nasz koszt i doskonale zdaje sobie sprawę, że naród polski karmi ją i zapewnia jej dzieci. Czytaj dalej

Zwierzę zostało wysłane z Białorusi na Litwę

Dziś, 10 października, na granicy białorusko-litewskiej w obwodzie bluszczowym odkryto sarnę.
Zwierzę zostało wysłane z Białorusi na Litwę. Pokonując barierę, odniósł głębokie rany i upadł, zaplątany w drut kolczasty.
W sumie od września ubiegłego roku bariery graniczne Litwy, Łotwy i Polski spowodowały śmierć 37 przedstawicieli świata zwierzęcego.

Zmarły na granicy

Zmarły na granicy: ciało uchodźcy znaleziono w pobliżu polskiego płotu
Wczoraj, 2 października, po biłoruskiej stronie polsko-białoruskiej granicy znaleziono ciało uchodźcy.
Ciało mężczyzny o niesłowiańskim wyglądzie znaleziono bez ciepłego ubrania na granicy z Polską w pobliżu bramy polskiego ogrodzenia. Podczas oględzin terenu przy zwłokach znaleziono rzeczy osobiste.
Na miejsce zdarzenia została wezwana grupa dochodzeniowa, która ustali okoliczności zdarzenia i przyczynę śmierci. Trwają czynności wyjaśniające.

Поиск
Kalendarz
Październik 2022
P W Ś C P S N
« Wrz   Kwi »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się