Film o białoruskich Polakach

Prezentujemy Państwu pierwszą część filmu, nakręconego przez polskich dziennikarzy z organizacji „Wierni Polsce Suwerennej”, którzy odwiedzili Białoruś w czerwcu b.r., spotkali się z członkami Związków Polaków na Białorusi, Konsulem generalnym RP w Grodnie Andrzejem Chodkiewiczem. Ludzie na własne ocze zobaczyli realną sytuacje Polaków na Białorusi i nakręcili o tym film. Teraz wszyscy możemy porównać ich punkt widzenia z propagandą polskich medijów.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Film o białoruskich Polakach" 13 komentarzy
 1. Dariusz Kosiur napisał(a):

  Cieszę się, że ten film do Was dotarł.
  Pozdrawiam wszystkich Państwa serdecznie.
  Dariusz Kosiur

 2. zolnierzpolski napisał(a):

  Film godny obejrzenia i uwagi,takich filmow i informacji jak nas Polakow traktuja obecne rzady w Polsce i ich przedstawiciele w ambasadach i konsulatach “polskich” (patrz wypowiedz konsula RP “polakopodobnego” na Bialorusi o obywatelstwie polskim i rdzennej polskosci – co za teorie ?,szkoda,ze nie powiedzial wprost,ze Zyd to tez Polak, a goj byl,jest i bedzie gojem !). Zreszta takich przedstawicieli polskich mamy we wiekszosci w polskich konsulatach na calym swiecie – to jest dopiero dyplomacja ! Wniosek nasuwa sie jeden – jakie rzady takie i ich pzredstawicielstwa.Chyba Polakom w Ojczyznie wiadomo z kim ozeniony jest minister spraw zagranicznych Radoslaw Sikorski i jak zona kreci glowa swego meza ? WYBIERAC DO WLADZY W POLSCE PRZEDSTAWICIELI RODZIN POLSKICH !

 3. Wiktor Dmuchowski napisał(a):

  Film jest zrobiony na bardzo niskim poziomie /choć taki film jest potrzebny/. Producenci filmu bardziej dbają o to, aby promować samych siebie, nie zaś Polaków z Białorusi, wiadomo – chcą zaistnieć w tej parszywej sytuacji politycznej w Polsce, więcej, chcą dojść do władzy. Nie dajcie się Państwo w tego powodu nabrać, np. jak dała się nabrać większość społeczeństwa polskiego na tzw. „Solidarność”. Przy okazji spotkań z Państwem opowiem dokładnie o co tu tak na prawdę chodzi. Ci ludzie nie mają honoru /polecam/:

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2010/09/29/katastrofa-w-smolensku-jako-wynik-dziadostwa-xx-lecia-iii-rp/#comments

 4. Wiktor Dmuchowski napisał(a):

  Ani p. Kosiur ani p. Ziemiński nie ma pojęcia w co się angażują!

 5. Gracjusz napisał(a):

  To pan , Panie Dmuchowski jest na niskim poziomie. Film jest zrobiony zupełnie profesjonalnie. Mówię to jako związany z branżą filmową od 30 lat. Merytorycznie nie znam faktycznej sytuacji Rodaków w Białorusi poza jewrejską propagandą, jednak fakty które mogłem zobaczyć w tym filmie mówią same za siebie.

 6. jubus napisał(a):

  Film kompletne dno propagandowe. Jeśli ktoś faktycznie uważa się za racjonalnie myślącego nigdy nie nazwie Białorusi krajem suwerennym, gdyż jest to pół kolonia Federacji Rosyjskiej, która jednak chce jakoś pozostać niezależna. Federacja Rosyjska zaś jest tak suwerenna, że gdyby dzisiaj Europa zakręciła kurek z ropą i gazem i przestała kupować wszystkie surowce z Rosji, to kraj ten by zdechł w ciągu kilku miesięcy.
  Z drugiej jednak strony cenię sobie dobry i pozytywny obraz Polaków mieszkających na Białorusi, daleki od tego który serwują nam media w Polsce. Nie od dziś wiadomo, że punkt widzenia się zmienia. Sam byłem na Białorusi jakiś czas temu i jakoś nie widziałem wielkiej róznicy między tym krajem a np. Słowacją, Rumunią czy Węgrami, w których też byłem. Jedyne co mnie boli to nadmierna rusyfikacja tego kraju i to, że kraj niemal dziesięciomilionowy nie ma praktycznie żadnej tożsamości, którą można by nawiązać do związków z Rosją lub Polską.
  Co do nacjonalistycznego, powiedzmy sobie szczerze katolicko-żydowsko-nacjonalistycznego wydźwięku tego filmu to nawet się nie wypowiadam bo szkoda słow. A komentarze powyżej to po prostu wypociny jakichś psychopatycznie nastawionych zakłamańców. Jak można wyzywać ludzi od jewrejów czy gojów a potem pędzić do żydowskiej świątyni i klękać przed Żydem na krzyżu???

 7. Wiktor Dmuchowski napisał(a):

  U nas na kresach mówią ” każdy cygan swego konia chwali”, Gracjiuszu.

 8. Wiktor Dmuchowski napisał(a):

  Jubusie, trudno Ci nie przyznać racji

 9. Siwam napisał(a):

  Panowie Ziemiński i Kosiur, wspaniała praca, wielkie dzięki i powodzenia!

  Siwam

 10. Siwam napisał(a):

  Poczytajcie trochę o Polsce, Bracia. Pisałem to około 2009 roku chyba. Duch do góry !

  O DOBRE IMIĘ POLSKI

  Rządy, którym oddano władzę nad Polską po ’89 roku pozwoliły na bezkarne oczernianie imienia Polski i Polaków, oskarżanie nas m.in. o to, że podczas II wojny działały w Polsce „polskie obozy koncentracyjne” (Auschwitz i inne) ! zwalając na Polaków część niemieckiej winy za wymordowanie milionów Żydów na obszarze Polski okupowanej przez Niemców dowodzonych przez Hitlera. Otwiera na to oczy książka Jerzego Roberta Nowaka „Zagrożenia dla Polski i Polskości” wydana w dwóch tomach w latach 90-tych. Dzieło to należy koniecznie przeczytać, aby wiedzieć ogólnie na czym stoimy w świecie jako Polacy na dziś (a raczej na wczoraj z lat 90-tych).
  Nowak wykazuje, że po ’89 roku zamiast przywrócić miłości do Ojczyzny należne wysokie miejsce w szkolnictwie i mediach, zrobiono z niej rzecz ośmieszaną, dziś już wiemy po co – żeby to państwo zniknęło w Unii Europejskiej, a więc żeby nie stało obrońców wolności tego Państwa w 2003 roku podczas referendum unijnego.
  Kac duchowy być może dopadnie jeszcze miliony tych, co podczas referendum zagłosowali za oddaniem wolności Polski, oszołomieni propagandą prounijną, opłacaną zresztą m.in. z podatków i pieniędzy obywateli, być może też powodowani nadawanym w mediach klimatem beznadziei i rzekomo braku innej drogi niż wejście do Unii. To że tak zagłosowali, było m.in. owocem wychowania, jakie dawały pewne gazety i czasopisma, telewizja.

  W środkach masowego przekazu wielokrotnie bezkarnie znieważano Ojczyznę i symbole narodowe, za które przodkowie oddawanie życie i wygodny los, m.in. w tygodniku „Wprost” wydrukowano rysunek Orła, godło Polski, powieszonego za szyję. Obraza symboli narodowych musi być ukarana prawnie.
  W tym przypadku, z powodu olbrzymich szkód jakie poczuciu godności Polaków przyniosła ta złowroga robota, rozliczenie powinno nastąpić szybko. Gazety i tygodniki, wielokrotnie drukujące artykuły, które obrażały bądź ośmieszały symbole narodowe, powinny zostać zamknięte, a ich majątek przejęty w 90 procentach na rzecz Ojczyzny, czyli w tym wypadku Skarbu Państwa, dla powołania za te pieniądze czegoś odbudowującego miłość do Ojczyzny, którą tak okrutnie i zdradziecko wygaszały i obśmiewały. Może to być nowe pismo, nowy tygodnik, może kanał telewizyjny – cokolwiek, dobrze pomyślane. Muszą zniknąć tytuły tamtych gadzinówek. Za jednym zamachem powinien zniknąć potok ogłupiających i poniżających polskość wydawnictw. Będzie to choć trochę rozliczenie w rodzaju tego, którego zabrakło w 1989 roku.
  Poza tym należy rozliczyć ludzi, co piszą za granicą kłamstwa na temat Polski, niszcząc nasze dobre imię. Ci co wypisują w Ameryce o „polskich obozach koncentracyjnych”, itp., próbujący równać Polaków z Niemcami podczas II wojny powinni zostać ukarani – zakazem wjazdu do Polski za sianie kłamstw uderzających w dobre imię Polski i jej obywateli. Lista nazwisk wraz z wyszczególnieniem ich oszczerczych publikacji powinna być podana do wiadomości państw, w jakich ci ludzie żyją. Będzie to kara i moralna, i wymierna.
  Pytanie, czy wydalić z Polski oszczerców domowych wymaga oddzielnego rozpatrzenia. Sądzę, że tak.

  *********************************
  ——————
  Ceny wynajmu mieszkań w Polsce

  Wolny wyzysk ludzi przypartych do muru.
  Przy rzeczywistej średniej wypłacie ok. 1200 zł być może w przypadku milionów ludzi w Polsce, obecne ceny wynajmu są oczywistym wyzyskiem, zatwierdzonym w dodatku pod hasłem ‚wolnego rynku’ przez państwo przedsiębiorców, jakim jest demokracja. Należy to ukrócić i to szybko. Nie można w imię chorej utopii skazywać milionów ludzi na wegetację czy spłacanie długów mieszkaniowych garstki ludzi, co mają żyłkę do interesów. Pilnie należy więc określić prawnie wysokość odstępnego. Inaczej ludzi nie ochroni się przed wyzyskiem, przy obecnej modzie na chciwość.
  Państwo oprzeć się musi na współpracy. Wynajmujący, rentierzy jak określał ich ekonomista Silvio Gesell, biorą pieniądze bez wykonywania pracy, ponieważ posiadanie czegokolwiek nie jest żadną pracą. To zaś, stwierdzał Gesell, jest pasożytnictwem, żerowaniem na innych. Ono może być dla niektórych zdzierców dobrym interesem, nie jest natomiast nim dla społeczeństwa w ogóle – jest wypaczeniem i brakiem współdziałania. Wycisnąć ile się da, skoro wolny rynek pozwala to sposób życia ludzi-zwierząt.

  Tak, w imię podrzuconej z Zachodu demokracji pozbyliśmy się własnymi rękoma socjalizmu, dalej ‚grając w hasła kończące sie na -izm. I tak – (socjal)-izm to be, obecny (kapital)-izm to ho la, la. Najwyraźniej pseudointeligenci wychowani na gadzinówkach typu GW a z nimi i lud zapomnieli, że państwo ma służyć ludziom i chronić ich przed przemocą, również gospodarczą czyli wyzyskiem jednych przez drugich ]nowych rekinów-trutni], a nie płacić za nową doktrynę – (kapital)-izm, dobrze opakowaną utopię dla większości, w imię której miliony ludzi lądują w pracy na opłacenie rachunków i aby do pierwszego, pomysłem zaś na Polskę jest jej dalsze zadłużanie.
  ————————

 11. Siwam napisał(a):

  Poprawka pomyłki: referendum unijne odbyło się w 2004 roku.

 12. Paweł Ziemiński napisał(a):

  Dziękuje w imieniu realizatorów za zamieszczenie filmu. Polecam także film „Druga Japonia” http://www.youtube.com/watch?v=N0KCyy_LYiY

  Panu Dmuchowskiemu współczuje z powodu jego chorobliwej zawiści. Gdyby nie to, to Wiktorze… można byłoby coś wspólnie robić, a tak dajesz dowód jedynie słabości swego charakteru.

  Odsyłam także Państwa na stronę naszego stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej
  http://www.wiernipolsce.wordpress.com

  Paweł Ziemiński

 13. Wiesław napisał(a):

  Urodziłem się w Grodnie w 1937 r. Mój ojciec był komendantem obwodu AK w Szczuczynie, a potem w Lidzie. Wielokrotnie odwiedziłem mój kraj rodzinny – także w towarzystwie rodziny i obcokrajowców (Szwedzi, Niemcy). Pierwszy raz byłem na początku przemian – kiedy prezydentem był tam Szuszkiewicz. To było dno – smród, brud, galopująca inflacja, upadające zakłady. Potem widziałem powolny postęp i unowocześnianie kraju. Prenumerowałem „Głos znad Niemna” i opublikowałem w nim artykuły. Mam przyjaciół w Grodnie i w Szczuczynie. Moim przyjacielem jest Przewodniczący Oddziału ZPB w Szczuczynie, który ma krewnych w Polsce i od 10 lat ma zakaz wjazdu do ojczyzny. Starając się go zaprosić do Polski napotkałem na absurdalne bariery biurokratyczne. Odnoszę wrażenie, że polski rząd chce z Polaków na Białorusi uczynić „5 kolumnę”, która ma zwalczać demokratycznie wybranego prezydenta oraz doprowadzić do wasalizacji kraju wobec zachodniego kapitału. Z tej to przyczyny „rozwalono” ZPB i pogorszono sytuację Polaków na Białorusi. Dziękuję za filmy, stanowią potwierdzenie moich obserwacji i opinii. Wiesław K.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się