Koniec „Poloniki”

Białoruskim urzędem podatkowym nakierowane dokumenty do sądu gospodarczego obwodu Grodzieńskiego o uznaniu firmy „Polonika” jako bankrota. Jak i oczekiwało się, informacja w polskich mediach o tym, że władze Białorusi skreśliły wszystkie długi (około 40 tys. dolarów), nie jest zgodna z rzeczywistością. W październiku ma odbyć się posiedzenie sądu gospodarczego, na którym będzie zdecydowano o rozpoczęciu procedury bankructwa „Poloniki”, usunięcia jej dyrektora Andżeliki Borys i przyznaczeniu czasowego kierownika.
Wydarzenia te świadczą o tym, że firmie „Polonika”, przez którą przez wszystkie te lata ciekły finansę z Polski do nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi, nadchodzi koniec.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Koniec „Poloniki”" 2 komentarze
  1. Kowalski napisał(a):

    Nie widzę powodu do ubolewania. Mozna załozyć nową spółkę i działać dalej. Tylko trzeba robić to fachowo(uzyskać potrzebne licencje, zezwolenia i t.d.), aby nie dawać powodu dla inspekcji podatkowej nakładać tak wielkie grzywny. Ale tam niema do tego kompetentnych ludzi. Jedna sprawa robić zadymy, a druga sprawa – prowadzić firmę i rozwijać działalność kulturalno-oświatową. To dwie różne rzeczy. Dla zespołu dyletantów – sprawa nieosiągalna! To nie granie w karty na komputerze!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się