To jest taka szkoła!

Przewodnicząca nielegalnego Związku Polaków Andżelika Borys poważnie zaczęła zajmować się edukacją na Białorusi (za to była nawet kiedyś chwalona na naszej stronie internetowej), wszędzie mówiąc o sobie jako wielkiej obrońce interesów Polski za jej granicami.

Szczególnie Andżelika Borys jest dumna ze swojej tzw. szkoły języka polskiego w Grodnie i dostaje z tego powodu regularnie dofinansowanie w Polsce. Szkoda że nie wszystkie środki docierają do ludzi, którzy pracują w tej „szkole”.

Ponadto mieszkańcy Grodna nawet nie wiedzą, co to za instytucja w rzeczywistości. W firmie „Klerygata” (aka nielegalny Związek Polaków) pracują nie głupi ludzie, którzy rozumieją, że dla mieszkańców Grodna trzeba pisać po rosyjsku i nazywać własnym nazwiskiem.

Oto przykład – zdjęcia reklamy, złożonej przez Borys w Grodnie, gdzie wszystko jest napisane wyraźnie – „kursy języka polskiego” i nic nie trzeba wymyślać o społecznej szkołę. Nawet cena kursów jest „antykryzysowa”.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "To jest taka szkoła!" 2 komentarze
  1. DankaSiem36 napisał(a):

    bardzo żal, że pod szyldem miłości do Macierzy i słowa ojczystego ktoś prosto czyni biznesu(((. Ciekawie czy znają w Polsce jak pani Borys wykorzystuje pieniądze, co wydziela się jej, dla organizacji bezpłatnego nauczania językowi polskiemu???

  2. gospodarztutaj napisał(a):

    tyle fałszu i obłudy! brzydko na to patrzyć! lecz na żal, sądząc z oświadczeń Marszalka Korczewskiego na obchodach jubileuszu Związku, Andzelice wszystko znów zejdzie z rąk…

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2022
P W Ś C P S N
« Lut    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się