Europa pomoże nam?

Szef nielegalnego Związku Polaków Andżelika Borys niedawno odwiedziła Parlament Europejski, na podstawie wyników wizyty w którym oświadczyła, że posłowie partii Prawo i Sprawiedliwość ze Strasburga obiecali jej “…że w przypadku, jeśli Polacy na Białorusi będą krzywdzeni czy to przez rząd Białorusi, czy Polski, to mogą liczyć na interwencję i obronę ze strony europosłów, zasiadających w Parlamencie Europejskim z ramienia Prawa i Sprawiedliwości…”

Przeraża interwencją w przypadku, gdy rząd Białorusi albo Polski będzie obrażać polska mniejszość narodowa na Białorusi!

Oczywiście, tu trzeba wyjaśnić, najprawdopodobniej jako Polaków na Białorusi p.Borys traktuje wyłącznie swoją organizację i siebie osobiście.

Najciekawsze, że nigdy wcześniej Andżelika Borys nie groziła i nie stawiała takie ultimatum rządowi Polski. Przecież ukryty tekst tego listu do urzędników z Warszawy brzmi w następujący sposób: albo będzie tak, jak chce Andżelika, lub na nich poleci skarga w struktury UE. Polscy politycy stają się zakładnikami życzeń Borys?

Poczucie bezkarności będzie prowokować nielegalny Związek Polaków na nowe inicjatywy i kroki, które będą powodować reakcję białoruskich organów państwowych.

Szach i mat. Jakie ocieplenie między Białorusią i Polską pozwoli Borys zrobić? Wszyscy wiedzą, że Andżelika Borys woli walczyć i być bohaterem sensacji, a nie zwolennikiem cierpliwej pracy na rzecz rozwoju kultury polskiej.

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Europa pomoże nam?" 2 komentarze
  1. Jozef napisał(a):

    Źle skończy ta paniusia. Ciągle fruwa nie wiadomo gdzie, Polacy na Białorusi Borys i jej poczynania mają głęboko gdzieś. Polaków interesuje byt, a nie rozgrywki dawno przebrzmiałej „gwiazdy” społeczno-politycznych wybryków.

  2. Bożena napisał(a):

    A co na to Ameryka? http://mysl-polska.pl/1155

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2022
P W Ś C P S N
« Lut    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się