W nielegalnym Związku Polaków rozpoczęła się walka z korupcją!

Szefowa nielegalnego Związku Polaków Andżelika Borys na posiedzeniu miejskiego oddziału, które odbywają się we wtorki, wypowiedziała wojnę korupcji związanej z zapisywaniem na „Kartę Polaka”.

Korupcja, jej zdaniem, wiąże się z uprzywilejowanym dostępem do Konsulatu członków Związku Polaków, który jest jedyną organizacją polskiej mniejszości narodowej na Białorusi, która potwierdza przynależność do narodu polskiego.

Również Borys powiedziała, że do niej dotarły informacje o tym, że pieniądze były przekazywane nie tylko za „Karty Polaka”, ale i za rozpatrzenie wniosku wizowego.

Najprawdopodobniej w nielegalnym Związku Polaków szykuje się sprawdzanie środków pieniężnych uzyskanych za wizy i „Karty Polaka”, załatwianych w czasach szefowstwa Mieczysława Jaśkiewicza.

Najbardziej pikantne, że Mieczysław Jaśkiewicz słuchał uważnie występ Andżeliki Borys, która właściwie przygotowuje śledztwo w sprawie jego działalności. Przy tym ona udaje, że sama absolutnie nie uczestniczyła w projektowaniu różnych polskich dokumentów za pieniądze.

Dziwne, że ona nie rozumie, że pierwszą na liście skorumpowanych urzędników nielegalnego ZPB będzie ona, bo nawet jeśli Borys sama nie brała pieniądze za dokumenty, robiła taką pomoc ludziom za usługi, które robili dla niej. Mamy pewność, że znajdą się i oszustwa z zaproszeniami z Polski, które w dobrej wierze przechowywane w Konsulaciе w Grodnie.

Chyba Andżelika Borys uważa, że w korupcji zamieszani są tylko działacze nielegalnego Związku Polaków, którzy poparli Mieczysława Jaśkiewicza?

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "W nielegalnym Związku Polaków rozpoczęła się walka z korupcją!" 6 komentarzy
 1. PAN X napisał(a):

  brawo! strona jest po prostu super!
  trzeba o tym pisać do Senatu.

 2. GRODNENSIS napisał(a):

  Pewnie Borys znowu zaczęła pić wódkę…
  takimi działaniami tylko zrobi ruiny z tego, co powstało prawie trzydzieście lat temu.
  a korupcję i tak będzie w ZPB.

 3. KOCHAM AUCHAN napisał(a):

  a strona nie kłamie, bo napisali http://polaki.org/?p=3592, że rozpocznie się pęknięcie i dokładnie rozpoczęła się rozróba.

 4. Alexandr Pushkin napisał(a):

  między konsulatem i związkiem Polaków zawsze będą relacji jak między matką i córką, więc słowo korupcja tutaj nie idzie…

 5. Sodano napisał(a):

  Korupcja kwitnie w Polsce od 27 lat, więc jak ma nie kwitnąć wśród zwolenników Gawina i(czytać Borys)?

 6. KOCHAM AUCHAN napisał(a):

  i znowu http://polaki.org napisał o przyszłości i ponownie dokładnie! Brawo!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2020
P W Ś C P S N
« Kwi    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2020    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się