Kto naprawdę wybral Andżelikę Borys?

Zjazd nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi odbył się 10 grudnia 2016. Zgodnie z protokołem głosowania na Mieczysława Jaśkiewicza głosowało 85 delegatów, na Andżelikę Borys – 99, przeciwko wszystkim – 5. Zjazd nielegalnego ZPB odbył się z frekwencją 189 człowiek.

Ogranizatorowie opowiadali, że 189 człowiek – to tylko delegaci i rzekomo tam, w białoruskich terenach, członków organizacji tak wiele, że ich nie potrafi umieścić sala na Budzionnego.

Jednak przewaga Borys nad Jaśkiewiczem zbyt mała. Krążą pogłoski o dziwnym poparciu Borys ze strony byłych welbicieli – Tadeusza Gawina i zhańbionego przyjaciela Andrzeja Poczobuta. Mowią, że Poczobut był we wszystkich oddziałach i namawiał do głosowania na Borys. Ale 189 – to ilość delegatów tylko na papieru, faktycznie to i są wszyscy członkowie nielegalnego Związku.

Śmieją się i z tych, kto bezpośrednio głosował na Borys. Aktywni działacze organizacji są stare i zgrzybiałe, a ci 99, kto poparł Andżelikę, wkrótce mogą odejść. Dlatego można powiedzieć, że podstarzała Andżelika została liderem nie organizacji, a klubu 60+.

Borys powiedzieła że kandydowała tylko by była alternatywa. Jeżeli Borys mówi o alternatywie, to chyba nie będzie przeciwko temu by taka alternatywa była u Polaków Białorusi w wyborze Związku: legalny czy nielegalny.

Навигация

Следующая статья:

К записи "Kto naprawdę wybral Andżelikę Borys?" есть 1 комментарий
 1. mm napisał(a):

  Jak pozbyć się Mieczysława Jaśkiewicza ? – krótki poradnik Borys…
  Obserwując całą sytuację POSTANOWILIŚMY przerwać milczenie, wejść w tą brudną grę słów z Borys i napisać kilka zdań, a więc:
  Jak widać łatwo kogoś zmieszać z błotem nie mniej jednak trudno jest się wytłumaczyć, Ja nie zamierzam tego robić napiszę tylko prawdę – BO PRAWDA SIĘ SAMA OBRONI – I WCZEŚNIEJ CZY PÓŹNIEJ WYJDZIE… Zarzuty co do mojej osoby – teraz KIERUJE SŁOWA DO OSOBY KTÓRA UMIEŚCIŁA TEN TEKST I JEST ODPOWIEDZIALNA ZA KAŻDE SŁOWO NAPISANE W NIM:
  ZA OSZCZERSTWA, KŁAMSTWA, INSYNUACJE, MIESZANIE MNIE Z BŁOTEM, NISZCZENIE MOJEGO DOBREGO IMIENIA, PRZEDSTAWIAM JEDEN Z WIELU PARAGRAFÓW (do przeczytania poniżej):
  Art. 212. Zniesławienie
  Dz.U.2016.0.1137 t.j. – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny
  § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości,
  które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
  podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
  § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny
  wskazany przez pokrzywdzonego.
  § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

  MACIE OBYWATELSTWA POLSKIE WIĘC BĘDZIECIE ODPOWIADAĆ PRZED POLSKIM WYMIAREM SPRAWIEDLIWOŚCI – mieszacie mnie z błotem a ja na to nie pozwolę!!!

  Tłumacząc wyjaśniam wszystkim dlaczego Borys tak zagrała – uderzyła w mojego Ojca tam gdzie go zaboli najbardziej czyli w dzieci!
  Kilka tygodni temu w budynku ZPB Borys zaczepiając Mieczysława Jaśkiewicza czyli mojego Tatę powiedziała, że jak nie odda Firmy Kresowia w jej ręce to wyciągnie na światło dzienne wszystkie brudy i zrobi wszystko żeby Go zniszczyć, to było oczywiście jedno z kilku zaczepek Borys, bo może drodzy czytelnicy nie wiedzą ale Borys nie odzywa się z osobami które są „niewygodne” dla niej… i jak widać co obiecała to zrobiła – nie rozumiem tylko tego zachowania i mieszania mnie w polityczne zagrywki, gierki i inne brudy!!!
  Czy to jest godne zachowanie Pani Prezes Związku Polaków na Białorusi?
  Jeżeli nie ma Pani rodziny nie znaczy to że ma Pani niszczyć inne, proszę znaleźć sobie męża i ją założyć, gwarantuję że RODZINA to jest najpiękniejsze dobro na świecie – rodzina jest jak świątynia – każdy ma swoją i nikt nie pozwoli wchodzić z brudnymi buciorami – a Pani wlazła i to błąd!!!
  Kolejna sprawa która miała miejsce – a nikt o tym nie mówi – jak Borys się z powrotem znalazła na arenie politycznej, bo nie wiem czy Drodzy Czytelnicy pamiętają Borys już była Prezesem i co zrobiła? jakie były jej działania? proszę sobie wspomnieć – liczne zatrzymania: Jaśkiewicz w więzieniu, Poczobut tak samo, liczne zatrzymania innych działaczy, nagonki zmiana miejsca, tak było za poprzedniej kadencji Borys – teraz jest u władzy raptem miesiąc i już wizyta w miejscowości Małabrzostowica z wielkim piarem i fanfarami jak to Borys lubi i co mamy – rezultat: cyt:” nagana i potrącenie za wizytę w szkole Borys” artykuł jest również umieszczony na stronie. Niestety na biednej woźnej się odbiło – zabrali jej premię!!! pensje na Białorusi i tak są małe więc wiadomo co dla takiej woźnej to znaczy, kto wie czy nie odbije się to bardziej i jej nie zwolnią czego osobiście nie życzę. Teraz zastanówmy się czy i po co to wszystko? Dlaczego niczemu winna kobiecina dostała po „uszach”, przecież do tej pory wszystko robiła tak samo z dnia na dzień, wykonywała pracę jak najlepiej potrafi – no to ją ukarano! żeby było mało wicedyrektorka dostała naganę a nauczycielka polskiego musiała pisać notatkę wyjaśniającą wizytę Borys…! no jak to się mówi sława kosztuje – ale dlaczego tych prawowitych i uczciwych prostych ludzi! dlaczego?
  Pytanie jak się odnalazła na arenie politycznej? już wyjaśniam – otóż Świętej Pamięci Ojciec Czesław Borys widząc co się z nią dzieje z jego córką Andżeliką Borys (o tym później) poprosił Mieczysława Jaśkiewicza żeby wyciągnął do niej pomocną dłoń, żeby ją wyciągnął z alkoholizmu , bo bał się żeby nie poszła na dno. I tak oto Tata dał słowo Umierającemu i go jak widać dotrzymał, bo każdy kto poznał Tatę wie, że to jest człowiek honoru! niestety jak widać Borys wstała jak feniks z popiołów! A gdzie Borys się podziewała jak jej nie było? może przypadkiem się leczyła gdzieś za granicą? z problemu alkoholowego?
  Idziemy dalej fakt który wyszedł na światło dzienne – za kadencji Borys jednego roku nie było wypłat w Związku – powód jaki Borys przedstawiła pracownikom – Polska nie dała funduszy, Polska obcięła kasę, jak się okazało fundusze Polska przekazała Borys – jednak ta nie wypłacała wynagrodzeń pracownikom – fakt! proszę zapytać pracowników którzy pracują i pamiętają ten okres! to pytanie gdzie PIENIĄDZE Z 12 MIESIĘCY Z WYNAGRODZEŃ KILKUNASTU OSÓB? przecież to nie mała sumka!
  Proszę bardzo idziemy dalej jak Borys zablokowała Mieczysława Jaśkiewicza po przegranej w wyborach i stawiała za każdym razem pod ścianą- sytuacja – Do Polski jedzie delegacja ZPB: kierowca + jedna osoba Pani Irena Walus! dodam tylko że Szaranem 9 osobowym. Tata grzecznie zapytał czy się może zabrać bo jadą w dwa miejsca z wizytacją a on również w te dwa punkty musi się udać – usłyszał krótką odpowiedź – NIE, JUŻ NIE JESTEŚ OSOBĄ FUNKCYJNĄ I WG STATUTU NIE MASZ PRAWA REPREZENTOWAĆ ZWIĄZKU – słowa Borys, przyznam szczerze że mi osobiście po tych słowach jak je usłyszałam to się nogi ugięły, jak można tak potraktować człowieka ! już pomijam fakty o zasługach czy innych rzeczach ale o traktowaniu człowiek – człowieka, szok, oczywiście Tata dostał się do Polski i odwiedził dwa miejsca i co się okazało: Andrzej Pisalnik i żona Inessa Todryk-Pisalnik również są w Polsce w jednym z miejsc i załatwiają sprawy związkowe! normalnie włos mi się jeży na głowie jak są marnowane PIENIĄDZE PRZEZ BORYS , pytam więc nie można było pojechać jednym samochodem Szaranem tak jak to robił do tej pory Mieczysław Jaśkiewicz, zbierał do kupy wszystkich i jechali załatwiać wszystko. NIE TRZEBA BYŁO JECHAĆ 3 SAMOCHODAMI!!! jaka polityka Borys? czy może brak organizacji? a może nie wie co jej pracownicy robią? a może to są marionetki które tylko wykonują polecenia?A może Pani Irena Walus nie chciała zabrać ze sobą Mieczysława Jaśkiewicza bo po wszystkim udała się na zakupy do AUCHANA i do GALERII BIAŁEJ w Białymstoku! – fakt ludzie
  z Grodna ja widzieli! no czy to nie są jaja? Nie mniej jednak potrafiła następnego dnia zadzwonić do Taty i go przeprosić, że go nie zabrała do Polski cyt.: ”czy wybaczy mi Pan?” – jednak sumienie ruszyło.
  Drodzy czytelnicy – Rodacy tak właśnie są pożytkowane pieniądze z moich podatków i waszych na widzi mi się Borys i jej „załogi” najlepiej jest kogoś zbezcześcić, opluć, zdeptać, aby osiągnąć swój własny cel, przejąć firmę Kresowia!!! po trupach ale do celu!!!
  Lecimy dalej zastanawia mnie tylko fakt jeden – po co Borys Firma Kresowia która jest zarejestrowana legalnie na Białorusi m.in. na Mieczysława Jaśkiewicza Helenę Dubowksą i jeszcze jedną osobę, jak ona nie może jej zarejestrować na swoją osobę, dlaczego – dlatego że za jej kadencji Firma się inaczej nazywała”Polonika” ale została zadłużona przez działania Borys i poszła na dno… no chyba że Kresowia będzie zarejestrowana na inne osoby – no na pewno wyjdzie to w praniu i się niebawem przekonamy! Najważniejsze wykopać Jaśkiewicza finalnie z ZPB!
  Lecimy dalej jak pewnie wszyscy zauważyli przez ostatni rok a może i wcześniej wszędzie w mediach typu FaceBook -ZPB czy strona polaki.org czy inne stronki, była Borys, jej podobizna widniała wszędzie nawet jak małe wydarzenie to oczywiście Borys zdjęcie, wizytacja delegatów ZPB w Polsce i focia Borys na pierwszym planie, nikogo więcej nie ma, Prezes w odstawce, albo jakieś nieudane zdjęcie gdzieś z szampanem przy toaście, albo podczas rozmowy, dlaczego ponieważ Borys już realizowała plan przejęcia władzy… po cichu po cichu…. ale opowiadajmy dalej tą historię, fakt – kiedy Prezesem był Mieczysław Jaśkiewicz Borys i kompani robili co chcieli, czuli się ponad Prezesem, śmiem powiedzieć że uprawiali swoją politykę, jeździli i robili co chcieli, której owoce właśnie zbierają, teraz oczywiście Borys wykorzystuje media i artykuły jak ten żeby finalnie dopiąć swego, tylko nie zapominajmy o jednym :PRAWDZIE, ona wcześniej czy później wyjdzie, a ludzie ją zweryfikują – fakt: Borys na CPNie w Grodnie ledwo co wysiadła pijana z auta i chciała kupić jeszcze alkohol – została odprawiona z kwitkiem – ale oczywiście bez skandalu się nie obeszło – całość zapewne została uwieczniona na kamerach, nie mniej jednak traf tak chciał że na CPNie byli absolwenci Polskiej Szkoły – informacja moment się rozeszła, tego oczywiście Borys nie widzi, najważniejsze to tylko umieścić gdzieś niekorzystne zdjęcie Prezesa z kieliszkiem szampana żeby móc później zrobić z niego alkoholika. Szok po prostu jak można knuć takie intrygi…
  Idziemy dalej, całkiem niedawno otrzymała Borys od Rządu Polskiego ok 800 tysięcy złotych na oświatę ( oczywiście Borys zajmowała się Oświatą) zapewne moi drodzy czytelnicy nie wiedzieliście o tym, ale się nie dziwię bo kto by się chwalił taką całkiem pokaźną sumką – moi drodzy, nauczyciele, uczniowie rodzice, działacze oświatowi te 800 tysięcy złoty było przeznaczone na Was! wasze wynagrodzenia, książki, pomoce naukowe, i inne rzeczy… zadam wam teraz pytanie na które sami odpowiedzcie – czy Wy jako odbiorca coś z tego „dobra” odczuliście? może jakiś mały procent… a reszta? no właśnie co z resztą? sami sobie zadajcie pytanie… powiem tylko jedno – kampania Borys musiała być finansowana z jakiś środków…
  Idąc dalej poruszmy sobie temat kolejny – SAME WYBORY! które dla mnie to jedna wielka farsa, w telewizji śmiejemy się z dyktatorów, polityków i ich działań, a tu miała miejsce ta sama historia, Borys ze swoją załogą przed wyborami zaczęła „kampanię” wyborczą, a na czym polegała – jeździli od Oddziału do oddziału i przekupywali ludzi, kupowali przyszłe głosy, niestety taka jest prawda, tylko nikt o niej nie mówi bo każdy się boi, a finanse hmmm już pisałam. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że w dniu głosowania „DELEGACI” wybrani przez oddziały nie wiedzieli gdzie jest miejsce docelowe, no szok normalnie szok, jak osoba reprezentująca dany oddział dodam „delegat” może nie wiedzieć gdzie ma iść oddać głos? to jak iść do sklepu mięsnego kupić papierosy, jak taka sytuacja może mieć miejsce? fakt: delegaci na ulicy zaczepiali przechodniów i pytali gdzie jest Związek… czy to nie jest śmieszne? czy to jest delegat? czy osoba obca? czy to Polak? czy kto? czy wybory były ważne? jest tyle pytań które zostaną bez odpowiedzi, ale wcześniej czy później jak pisałam PRAWDA WYJDZIE! tylko wtedy będzie już za późno… na zakończenie napiszę jeszcze o jednej sytuacji która miała miejsce, a siedzi mi w głowie – Panie Andrzeju Pisalnik i Pani Inesso Todryk-Pisalnik czy pamiętacie wasz początek w ZPB? a dokładnie jak przyszliście z prośbą o zatrudnienie do Mieczysława Jaśkiewicza? jak nie to sobie przypomnijcie, bo chyba macie krótką pamięć albo wybiórczą. I NA JAKICH ZASADACH ZOSTALIŚCIE ZATRUDNIENI !!!!! a skąd dostajecie wynagrodzenie!
  Była jeszcze jedna sytuacja o której chyba zapomnieliście – jedynymi gośćmi na waszym weselu byli właśnie Mieczysław Jaśkiewicz wraz z Małżonką – nie wyparli się Was… dlaczego? no właśnie dlaczego? zastanowiliście się chociaż przez chwilę? bo sprawująca władzę Borys zabroniła przyjść wszystkim, a co było powodem – proszę zapytać swojego aktualnego „szefa”…
  Fakt: Mieczysław Jaśkiewicz nie bierze udziału w wyścigu dezinformatycznym prowadzonym na FB, konto na fb nie jest mu potrzebne, interesuje go to co się dzieje realnie na miejscu w Grodnie i tu działa, nie szuka rozgłosu, nie afiszuje się że zrobił to i tamto, że otworzył następne oddziały, że złożył hołd Żołnierzom AK,itp. Działa z ludźmi, jest z nimi, obok, w ich towarzystwie się obraca, słucha i pomaga, jest dla ludzi i to ich słowo jest najważniejsze. Wiem że wcześniej czy później Ci właśnie ludzie się zbuntują, a wynik będzie katastrofalny, wolę nie prorokować.
  Przyznam szczerze że mimo mojego wieku życie poznałam już bardzo dobrze, jednak nie mogę dalej się nadziwić co mogą pieniądze i władza z człowiekiem zrobić – jaką mają moc, jak ludzie mogą być fałszywi, jak potrafią zdradzić, jak kłamać w oczy perfidnie, w imię czego banknotu $100 czy PLN100 , jak później spojrzeć w lusterko, czy dokonując takich wyborów będziemy lepsi? co będzie następnego dnia? żyć cały czas w kłamstwie?
  Mój Tata Mieczysław Jaśkiewicz jest osobą prawą, honorową, sumienną, szczerą do bólu, poświęca się sprawie maksymalnie, ludzi traktuje z należytym szacunkiem, nigdy nie wziął łapówki, nikt go nigdy nie kupił i tym bardziej go nie sprzedał, TYLKO I WYŁACZNIE ZOSTAŁ ZDRADZONY, rodzinę stawia na pierwszym miejscu i cała sytuacja jest tego wynikiem, jak pisałam wyżej Borys weszła z buciorami w naszą rodzinę, a mój Tata najzwyczajniej w świecie jej broni, każdy Ojciec rodziny zrobiłby tak samo, to oczywiste! nie poddał się szantażom Borys, a to że nie oddał Firmy Kresowia jest tylko i wyłącznie odpowiedzią na jej atak. Ja i moja rodzina staliśmy się pionkami w rozgrywkach tylko komuś się szachownica pomyliła, nie pozwolimy mieszać nas z błotem dlatego postanowiłam napisać ten tekst żebyście poznali kawałek prawdziwej informacji o osobach które nazywają się Polakami, działają w waszym imieniu, a reprezentują nas wszystkich Polaków!
  Żal mi tylko tych dzieciaczków, rodzin Polskich prawdziwych szczerych, które nie wstydzą się mówić po Polsku, które oddały by wszystko w imię dobrej sprawy, dla których wartości i zasady to podstawa prawidłowego funkcjonowania z własnym sumieniem, to właśnie oni ucierpią najbardziej, skróci im się wszystko do zera, ograniczy do minimum, i taki będzie finisz… Skąd wiem niektóre rzeczy, ponieważ jak zarzucono mi i mojemu ojcu nielegalne działania, dementuje tu i teraz publicznie: za wykonaną prace nie dostałam ani kopiejki nie będę się chwalić bo osobą taką nie jestem, jednak mogę tylko powiedzieć, że dzięki mojej pomocy dzieci i młodzież z Polskich rodzin miały możliwość brania udziału w różnych zawodach sportowych, wycieczkach, obozach i innych atrakcjach dla Polaków. Na chwilę obecna moja pomoc jest niepotrzebna tak jak mój Tata Mieczysław Jaśkiewicz.
  Umieszczam ten tekst tutaj ponieważ niestety nie mam możliwości umieścić na profilu ZPB na FB ponieważ mam zablokowany dostęp, jak również na innych stronach, cała moja rodzina również nie może nic napisać na profilu ZPB, czy jesteśmy aż tak niewygodni?
  Przeczytałeś udostępnij dalej!!!!!! Innej drogi nie ma!

  z Bożym Błogosławieństwem

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Grudzień 2022
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się