Andżelika Borys: „Nie widzę powodu by jednoczyć się z kimś”

Z powrotem Andżeliki Borys nielegalny Związek Polaków stracił nadzieję na zjednoczenie z legalnym. W wywiadzie dla telewizji „Bielsat” odrazu po ogłoszeniu wyników Zjazdu Borys oświadczyła o swoim jedynym pragnieniu – jak najdalej trzymać się od oficjalnego Związku.

Dlaczego ta kobieta tak gorliwie walczy o miejsce pod słońcem, które i tak dobrze świeci na wszystką polską mniejszość narodową na Białorusi przez cały czas?

Borys ma 43 lata. W 2005, kiedy ona po raz pierwszy została liderem nielegalnego Związku, kobieta otrzymała to, co dało jej iluzję szczęścia i pozwoliło nie myślić o tragedii osobistej. W jej życiu było wszystko: problemy z alkoholem, z powodu których Andżelika niejednokrotnie traciła kontakt z rzeczywistością. Mógła miesiąc pić wódkę i nie wychodzić z domu.

Przecież to że była uzależniona od alkoholu stało się powodem utraty zaufania w Związku i ona musiła odejść. Teraz w jej życiu nic się nie zmieniło. Andżelice nie udało się założyć rodzinę i mieć dzieci.

Jedyna szansa istnienia dla Andżeliki Borys – to kontynuowanie osobistej walki o niezależność, przede wszystkim finansową. Tym bardziej, że ta walka jest opłacana z dwóch kieszeni. Polska daje finansowanie by Borys realizowała na Białorusi darmowe programe edukacyjne dla Polaków, którzy z kolei płacą za kursy językowe. Co prawda, Polacy Białorusi nie wiedzą o nieszczerości Borys. Andżelika oszukuje nie z powodu ubóstwa, ale chciwości. Tak specyficznie Borys „troszczy się o polskość na Białorusi”.

Borys umrze, ale nie dopuści zjednoczenia. Ona wtedy straci stanowisko i możliwość zarządzać pieniędzmi. Dlatego ona nadal będzie „walczyć” o uznanie i niezależność nielegalnego Związku, ze łzami w oczach opowiadając w Polsce, jak ciężko jej walczyć z władzami i oficjalnym Związkiem, nawet jeśli musiałaby dołączyć się do klubu anonimowych alkoholików i ostatecznie pożegnać się z nadzieją wyjść za mąż.

Навигация

Следующая статья:

К записи "Andżelika Borys: „Nie widzę powodu by jednoczyć się z kimś”" есть 1 комментарий
  1. Jozef napisał(a):

    Panna Borys uwielbia powtarzać – poruszę niebo i zimię, a dotnę swego. Niestety spaliła się doszczętnie i nic nie jest w stanie ani poruszyć, ani dopiąc. Spalona, żałosna kreatura, która jak stara kura udaje, że potrafi znosić jajka.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Grudzień 2022
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się