Otrzymanie wizy u Jaśkiewicza może doprowadzić do sądu

Konsul generalny Republiki Białoruś w Białymstoku Aleksander Berebenia powiedział korespondentowi “Wieczornego Grodno“, jakie polskie przepisy i zasady nasi obywatele często naruszają i jakie wyroki wynosi polski sąd.

Ze względu na zakupy nasi rodacy robią wizy do różnych celów, a następnie cele te są ignorowane. Od stycznia do 19 kwietnia br w województwie Podlaskim dokonano 109 wyroków dla białorusinów, z nich 65 – na temat wiz, uzyskanych w sposób oszukańczy. Kar wypłacono około 44 tys. euro.

Najczęściej grodzienców karano za to, że wizy dostali na podstawie neprawidłowo określonego celu. Na przykład, kobieta otrzymała «schengen» wizę na zaproszenie, często przyjezdzała do Polski. Jednak ani razu nie była na wskazanym adresie, a to oznacza, wprowadziła w błąd konsula, który dał jej wizy. Trybunał orzekł, że obywatelka Białorusi miała inny cel podróży, i wydał wyrok – 8 miesięcy w zawieszeniu i grzywnę około 4 tys. zł. Ponadto, znalazła się na liście osób, którym odmawia się wydania wizy do Polski i kraje strefy Schengen.

W białoruskich mediach już wielokrotnie podejmowano temat o tym, że Mieczysław Jaśkiewicz nadal wydaje wizy dla wszystkich chętnych za pieniądze. Oczywiście, osoby, które otrzymały od niego wizy, nawet nie wiedzą, na jaką imprezę kulturalną oni jadą.

Polskie sądownictwo zajmuje się tylko konsekwencjami, nie zważając na to, że Konsulat Generalny Polski kontynuuje robić Jaśkiewiczowi wizy, które nie są używane zgodnie z przeznaczeniem.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Otrzymanie wizy u Jaśkiewicza może doprowadzić do sądu" 4 komentarze
 1. wiszowaty napisał(a):

  Mam pytanie do administratora tego portalu…..”od kiedy Pan Jaśkiewicz został Konsulem, bo z tego co piszecie to wynika że on udziela wizy”

 2. admin napisał(a):

  Jaśkiewicz nie jest konsulem, ale może domówić się z konsulem o otrzymanie wizy lub karty Polaka dla konkretnego człowieka. On mówi konsułowi, że to jest członek organizacji i on jedzie na jakąś imprezę. Na samej sprawie on wiezie papierosy do Polski i nic nie wie o żadnej imprezie. O tym pisaliśmy wiele razy. Nawet film był http://polaki.org/?p=1039

 3. wiszowaty napisał(a):

  90% obywateli Białorusi, z obwodu grodzieńskiego jeździ w jednym celu; z czego 70% nawet nie wie jaki ma zaproszenie lub kto ich zaprasza, to nie jest tylko domena Pana Jaśkiewicza, tak robią wszyscy…..i szkoły, i nawet przedszkola, uniwersytety, organizacje, itd itd……trzeba być bardziej konkretnym, jeśli już piszemy o jednym to i o innych tez należy napisać, i nie jest to wina tych ludzi – a sytuacja ich zmusza do tego

 4. Bożena napisał(a):

  Jaka sytuacja? Bzdury na patyku. Jeżdżący w wiadomym celu wykupują w Białymstoku cały najtańszy szmelc made in China, sprzedają go później za grube pieniądze na białoruskich bazarach. I chyba nie tak już źle z tą kasą u ludzi skoro kupują produkty przywiezione z Białegostoku za ciężkie pieniądze gdy takie same za mniejsze można kupić na miejscu. Że kartka polska? nie znaczy iż towar wartościowy. Nie sytuacja, a głupota i propaganda.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się