Nagroda znalazła bohatera

28 marca miała się odbyć w Wiedniu (Austria) uroczystość wręczenia Złotych Sów Polonii. Ceremonia odbyła się w Internecie w związku z rozprzestrzenianiem COVID-19.

Nagrodę Złota Sowa Polonii za dokonania twórcze, artystyczne, naukowe bądź społeczne wymyśliła w 2005 roku Jadwiga Hafner, redaktorka naczelna polonijnego Magazynu Kulturalno-Informacyjnego “Jupiter”, będącego organem Klubu Inteligencji Polskiej i Federacji Kongresu Polonii w Austrii.

Impreza odbywa się przy wsparciu Ministerstw Spraw Zagranicznych, Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski, Polskiej Akademii Nauk.

W bieżącym roku statuetki w Wiedniu mieli odebrać w różnych kategoriach obywatele Litwy, Niemiec, Austrii, Turcji, Albanii, Słowacji, Włoch. Od Republiki Białoruś laureatką nagrody Złota Sowa Polonii została wiceprzewodnicząca nielegalnego Związku Polaków, redaktor naczelna “Magazyna Polskiego” Irena Waluś.

Nasz portal (w przeciwieństwie do “Glosu znad Niemna”) serdecznie gratuluje laureatce w kategorii “działacz polonijny”.

To dziwne, że jej koledzy nie spieszą się pogratulować Waluś tak wielkiego sukcesu. Prawdopodobnie pozwolenia od “królowej wszystkich Polaków” na otrzymanie statuetki Irena nie otrzymała. Mamy nadzieję, że z tego powodu jej szczęśliwa gwiazda nie przestanie świecić.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Nagroda znalazła bohatera" есть 1 комментарий
  1. Wanda napisał(a):

    nikt o starej nie chce komentować)

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
« Sie    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2020    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się