Jak żyć z problemami psychicznymi?

9 kwietnia br. szefowa nielegalnego Związku Polaków Andżelika Borys na spotkaniu miejskiego oddzialu w Grodnie po raz setny publicznie oblała gównem byłego prezesa tej struktury Mieczysława Jaśkiewicza, jego zastępcę Helenę Dubowską i czynnego członka Zarządu Głównego Józefa Porzeckiego.

Szefowa nielegalnego Związku Polaków nazwała tych ludzi przestępcami i nakazała członkom miejskiego oddziału nie odwiedzać ich spotkania, bo Jaśkiewicz, Dubowską i Porzecki rzekomo ukradli mienie organizacji.Zdaniem Borys, gdyby ona nadużywała alkohol, jak Mieczysław Jaśkiewicz i „leżała pod płotem”, to nie przeszkadzałaby białoruskim władzom. Dlatego polscy dyplomaci z Konsulatu Generalnego w Grodnie i nie uznają Jaśkiewicza.


Członek Zarządu Głównego Tadeusz Malewicz poparł wystąpienie Borys, oskarżył tych działaczy, którzy chodzą na spotkania Stowarzyszenia „Polska Macierz Szkolna” że nie mają honoru. Jego zdaniem, kierownictwo Polskiej Macierzy Szkolnej i Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lidzkiej w Lidzie z prezesem Aleksandrem Kołyszką przyczyniły się do rozbicia Związku Polaków. Ze słów Malewicza, to oni powinny wisieć na gałęzi, a nie chodzić na spotkania w konsulacie.


Jakie jeszcze komentarze są potrzebne?

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2019    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się