Studniówkia w Grodzieńskim regionie

W lutym i na początku marca br. w Polskich Szkołach w Grodnie i Wołkowysku, Liceum Społecznym im. Elizy Orzeszkowej przy Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie, tzw. polskiej szkole społecznej im. Króla Stefana Batorego przy nielegalnym Związku Polaków odbyły się bali – studniówki.

Ambasador Polski na Białorusi Pan Artur Michalski odwiedził dwie imprezy w Liceum Społecznym im. Elizy Orzeszkowej przy Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie i w nielegalnym Związku Polaków, gdzie mógł na własne oczy zobaczyć różnicę między tymi, którzy naprawdę zajmuje się polską edukacją, a tymi, którzy tylko symulują podobną działalność dla osłony swoich politycznych i materialnych ambicji.

Na tle innych impreza w nielegalnym Związku Polaków wyglądała dość blado i mizernie.

Obecność ambasadora Polski szczególnie pozytywnie postrzegana przez członków i uczniów PMS, największej zarejestrowanej organizacji na Białorusi. Przecież w poprzednich latach stowarzyszenie wyraźnie było poza uwagą polskich dyplomatów, którzy głównie koncentrują się na nielegalnym Związku Polaków.

Przez polskich dyplomatów ignorowane bardzo piękne wydarzenie w Polskiej Szkole w Wołkowysku. Negatywną reakcję rodziców uczniów powoduje fakt, że na Studniówkie nie było nie tylko przedstawiciela z ambasady, ale nawet z konsulatu generalnego.

Ochłodzenie stosunków związano z działalnością samozwańczego lidera oddziału nielegalnego Związku Polaków w Wołkowysku. Mamy nadzieję, że ambasada RP weźmie ten fakt pod uwagę i poprawi swój stosunek do Szkoł Polskich, jak to zrobiła z PMS.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2019    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się