Tchórzliwe nagradzanie

14. października br. w Grodnie odbył się VI Forum Oświaty Polskiej na Białorusi, zorganizowany przez Konsulat Generalny RP w Grodnie pod tytułem „Perspektywy rozwoju szkolnictwa dla polskiej mniejszości narodowej na Białorusi”.

W trakcie imprezy (a raczej po jej zakończeniu) redaktor naczelna „Głosu znad Niemna na uchodźstwie” Iness Todryk-Pisalnik i redaktor naczelny portalu znadniemna.pl Andrzej Pisalnik wręczyli swojemu głównemu sponsorowi (przyjaciółce) Andżelice Borys honorową nagrodę „Lider polskiej oświaty na Białorusi”.

Szkoda, że obecni nie mogli w pełni docenić ironię tego tchórzliwego samonagradzania przewodniczącej nielegalnej organizacji. Otrzymała nagrodę za liderstwo w czym? Za drugi rozdział Związku Polaków? Za zasługi w edukacji? Serio? A występy słuchaliś cię uważnie?

Zawsze i tak było jasne, że „Polska Macierz Szkolna” jest liderem polskiej edukacji. Niezrozumiała jest tylko pozycja polskich dyplomatów w Grodnie, którzy popierają ten teatr „lidera polskiej edukacji”.

Borys po raz kolejny włożyła koronę sobie na głowę. Dobrze tylko, że ludzie tego nie widzieli.

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Tchórzliwe nagradzanie" 3 komentarze
 1. leonarda rewkowska napisał(a):

  Na skutek działalności „lidera polskiej edukacji” A.Borys ilość dzieci na Białorusi pobierających naukę języka polskiego w szkołach państwowych na Białorusi zmniejszyła się trzykrotnie. Do podziału przez Borys Związku Polaków do 2005 roku w szkołach państwowych języka polskiego w różnych formach nauczania uczyło się ponad 20 tysięcy dzieci!!! Klasy z polskim językiem wykładowym były i w Mińsku, i w Brzećciu i innych miejscowościach. Uważam, że to wina Borys i jej popleczników, że te klasy zostały zlikwidowane. Na żal to nie jedyny przykład niegatywnej działalności Borys na niwie oświaty.
  Dobrze, że w Grodnie dzieci i młodzież mogą pobierać naukę języka polskiego w Szkole Społecznej założonej jeszcze Mieczysławem Jaskiewiczem, który też stał niedogodny dla „królowej”. A to, że „lider oświaty” jest wrogo nastawiony do „Macierzy Polskiej” i do Szkoły Polskiej w Grodnie jest wprost karygodne.

 2. Bożena napisał(a):

  W związku z tym, że nie ma na Państwa portalu możliwości zamieszczenia, przekazania informacji przepraszam, że zamieszczam w tym miejscu. Uważam, że ta informacja powinna wybrzmieć na łamach Państwa portalu stąd zamieszczam tutaj z przekonaniem, że podczas moderacji zostanie przekierowana na stronę główną. Pozdrawiam serdecznie i życzę pomyślności we wszystkich przedsięwzięciach .Proponuję taki format. R.I.P. Dom Polski w Iwieńcu żegna śp. Feliksa Popławskiego organizatora i pierwszego prezesa iwienieckiego oddziału ZPB. https://www.facebook.com/bozena.gaworskaaleksandrowicz/posts/1477525448952078?notif_id=1510222632648316&notif_t=feedback_reaction_generic

 3. Józef III napisał(a):

  Żenada!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Lipiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się