Świat nie bez dobrych ludzi

W październiku br. były szef stowarzyszenia polskich plastyków przy nielegalnym Związku Polaków Giennadiusz Picko planował zorganizować wystawę prac polskich artystów z Białorusi w galerii miasta Sopot w celu zbierania środków dla dzieci w organizacji charytatywnej – Grodzieńskim dziecięcym hospicjum (z Olgą Weliczko na czele).

Ale Giennadiusz popełnił olbrzymi błąd… on opowiedział o przygotowaniach do wystawy konsulu generalnemu RP w Grodnie Jarosławowi Książeku, gdy składał dokumenty na otwarcie wiz dla uczestników imprezy.

Oczywiście dyplomata podzielił się wiadomością z przewodniczącej nielegalnego Związku Polaków. Dowiedziawszy się o tym Borys natychmiast zareagowała – wystraszyła władze Sopotu, obiecując skargi do MSZ i Senatu RP, że władze miasta działają przeciwko „Polaków na Białorusi”. Konsul napisał nawet list, aby zerwać imprezę.

Mamy nadzieję, że wystawę uda się przeprowadzić jeszcze nie raz, nie tylko w Polsce czy na Białorusi, ale i w innych krajach.

Po raz kolejny możemy zadać sobie pytanie, jak długo polskie władze będą dzielić miejscowych Polaków na Białorusi na „swoich” i „obcych”?

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Świat nie bez dobrych ludzi" есть 1 комментарий
  1. Pan W. napisał(a):

    Borys źle odnosi się do dzieci, bo nie ma swoich.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2020
P W Ś C P S N
« Kwi    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2020    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się