Polskie media rozpalają wrogość narodową i religijną na Białorusi

Rosyjskojęzyczne media (Karta97, Euroradio, Radio „Racyja”) zamieścili artykuł o tym, że wydział edukacji Grodzieńskiego miejskiego komitetu wykonawczego na polecenie KGB zakazał przeprowadzenie oplatkowych spotkań w szkołach z polskim językiem nauczania pod pretekstem wizytów polskich dyplomatów i działaczy polonijnych struktur.
kmiecik
W artykule jest również zamieszczony wywiad z przewodniczącym Grodzieńskiego miejskiego oddziału nielegalnego Związku Polaków Pawłem Kmecikiem, który poinformował, że takimi metodami władze lokalne rozpalają wrogość narodową i religijną na Białorusi.

racyja

Dlaczego polityczne opozycyjne media, które są finansowane prez Polskę, rozprzestrzeniają kłamstwa o Białorusi? Komu opłaca się podżeganie do nienawiści religijnej i niezadowolenia ludzi w święta? Dlaczego w Polsce świadomie tworzą wizerunek prześladowania na Białorusi miejscowych Polaków? To pogorszenie wiąże się z dojściem do władzy w Polsce partii „Prawo i sprawiedliwość” i intensyfikacjej działalności Andżeliki Borys? Jakie zadania ona otrzymała w Polsce za zamkniętymi drzwiami polskiego MSZ?

Kłamstwo o spotkaniach oplatkowych jest widoczne dla każdej osoby, która posługuje się internetem.

Tak, w Wołkowysku 15 grudnia br. w szkole nr 8 z polskim językiem nauczania obecni byli p. o. Konsula Generalnego RP w Grodnie Zbigniew Pruchniak i Natalia Pruchniak, biskup pomocniczy diecezji grodzieńskiej Józef Stanewski.


A w Grodnie w polskiej szkole obecni byli konsul Krzysztof Zieliński oraz przewodniczący Grodzieńskiego miejskiego oddziału Związku Polaków Kazimierz Znajdiński.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Polskie media rozpalają wrogość narodową i religijną na Białorusi" 2 komentarze
 1. Józef III napisał(a):

  Ta cała Borys i jej towarzystwo – totalna kompromitacja. Kiedy wreszcie te żałosne kreatury zejdą na ziemię. Ile jeszcze muszą kłamać, żeby zrobiono z nimi porządek!? Brak słów.

 2. adam szkwarko napisał(a):

  JÓZEF III says:
  2015/12/31 at 11:01
  Ta cała Borys i jej towarzystwo – totalna kompromitacja. Kiedy wreszcie te żałosne kreatury zejdą na ziemię. Ile jeszcze muszą kłamać, żeby zrobiono z nimi porządek!? Brak słów.

  bardzo słusznie!!!
  sami sobie cos wymyslą, sami sobie napiszą i prosze: HOT NEWS!!!
  ))))

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Wrzesień 2023
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2023    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się