Refleksje o nieszczęśliwej miłości

amuryW te dni miłośnicy twórczości Adama Mickiewicza obchodzą 160-letnią rocznicę po śmierci wielkiego poeta. I on naprawdę jest wielki jak dla polskiego i białoruskiego narodów, tak i dla całej światowej publiczności. Jego dzieła zostały przetłumaczone na wiele języków świata, jego twórczość studiuje się na wydziałach filologicznych znanych zachodnich i krajowych uniwersytetów.

Adam Mickiewicz stał się postacią publiczną. Nim i jego twórczością podziwiali, jego opiewali i mu zazdrościli. Znaną popularność poeta zyskał u kobiet, w szczególności u żony przyjaciela Maryli Wereszczaki.

A przecież według źródeł żoną Adama Mickiewicza była Celina Szymanowska, a nie Maryla Wereszczaka, która była żoną jego przyjaciela Wawrzyńca Puttkamera – właściciela dużego majątku w miejscowości Bolcienniki. Będąc poślubionej ze swoim przyszłym mężem była jeszcze i kochanką znanego polskiego pisarza.
Wszyscy wielkie przedstawiciele kultury mieli swoje muzy, więc dlaczego u Adama Mickiewicza nie mogło być jego «Gały» jak u Salvadora Dali, nawet żoną swojego przyjaciela?

Tak obecne relacje członków i kierownictwa nielegalnego Związku Polaków na Białorusi przypominają o tradycji klasyków romantyzmu użyć dla swojego zaspokojenia małżonków swoich znajomych.

Złe języki mówią, że w «Kresowii» wszyscy śpią pod jednym kocem. Co można zrobić gdy częste podróże pomagają temu. Przed nimi szczególnie przyjemne długie letnie wyjazdy.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2021    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się