Święto kultury polsko-białoruskiej w Raduniu

radun1Od dawna na ziemi woronowskiej mieszkają w przyjaźni Białorusini i Polacy, Rosjanie i Litwini. Zrzeszeni przeszłością historyczną swoich dziadków, oni zachowują tradycje, język i kulturę. Z inicjatywy Raduńskiego oddziału legalnego „Związku Polaków na Białorusi” odbyło się prawdziwe święto kultur dwóch narodów – polskiego i białoruskiego. Uczestniczyli zespoły z Raduniu i goście z Polski.

W święcie uczestniczyli wiceprezes rejonowego komitetu wykonawczego Mieczysław Ulaszko, konsułowie RP w Grodnie Wojciech Skrobisz i Krzysztof Zieliński, szefowa Raduńskiego oddziału ZPB Nadzieja Żegzdryn. Mieczysław Ulaszko, Krzysztof Zieliński i Nadzieja Żegzdryn powitali zebranych i powiedzieli, że takie imprezy jak w Raduniu pokazują prawdziwą przyjaźń Białorusinów i Polaków, łączą ich przez piosenki.

W końcu przedstawiciele Konsulatu Generalnego Wojciech Skrobisz i Krzysztof Zieliński opowiedzieli o swoich wrażeniach: „my po raz pierwszy na takim koncercie. Program był wszechstronny i kolorowy, jesteśmy zadowoleni ze wszystkich zespołów, które były dzisiaj na scenie. Widzimy, że na ziemi woronowskiej dziedzictwo przodków zachowuje się, wszystkie narody żyją w zgodzie. I to jest wspaniałe. Mamy nadzieję że święto kultury polsko-białoruskiej zostanie tradycyjnym i będzie źbierało pełną salę”.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Sierpień 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się