Konflikt w oddziale nielegalnego Związku Polaków w Skidlu

W nieuznawanym przez Mińsk Związku Polaków nadal odbywają się konflikty wśród aktywistów. Powód – podział pieniędzy.

Skandale zaczęły powstawać już i w małych oddziałach. Chyba działacze biorą przykład z grodzieńskiej i breskiej organizacji. Wszyscy chcą zarabiać na handlu kartami Polaka, powiezieć o sobie, że on jest najgłówniejszy.

W końcu ubiegłego roku w miasteczku Skidel powstał skandal między kierowniczką miejscowego działu Danutą Iwańczenko i prezesem spółki żołnierzy Armii Krajowej Weroniką Sebastianowicz, która uważa siebie za najgłówniejszego lidera Polaków w tym rejonie i nie chce dzielić tego z kimś innym.

Powód dla konfliktu – fiasko imprez z powodu Bożego Narodzenia w Skidlu. Iwańczenko nie uzgodniła ich prowadzenie z Sebastianowicz, zebrała u miejscowych mieszkańców pieniędzy dla obchodów święta, ale zorganizować go nie potrafiła i była zmuszona zwrócić pieniędzy. Prezes AK oskarżyła Iwańczenko o nieudolność.

Dalej było jeszcze bardziej interesująco. Sebastianowicz chce zdyskredytować Iwańczenko i oświadcza, że ona wysyła na wywiad do Konsulatu po kartę Polaka ludzi, którzy nie są członkami ZPB. Warto zauważyć, że to jest prawdą.

Teraz Sebastianowicz przeszkadza Iwańczenko prowadzić imprezy kulturalne. Nawet Jaśkiewicz interwieniował jako rozjemca, teraz on bezskutecznie próbuje pogodzić ich.

Jaki rejon będzie następny?

Навигация

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2020    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się