Andżelice Borys nie po drodze z „Ekspresem Miłosierdzia”

idzeDlaczego pociąg z polskimi pielgrzymami z Białorusi nie pojechał na kanonizację bł. Jana Pawła II do Rzymu?

Kilkaset osób, m.in. harcerze i młodzież z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji, nie wyjechała pociągiem do Rzymu na kanonizację. „Ekspres Miłosierdzia” nie wyruszył z Warszawy, bo organizator tej szeroko reklamowanej akcji nie zapłacił 400 tysięcy złotych za przejazd.

Mimo to część pielgrzymów przybyła na dworzec w Warszawie, ludzie mieli nadzieję dostać się do Rzymu w inny sposób. Ale nie wszystkim to się udało.

Przedstawiciele PKP Intercity analizują koszty, które musieli ponieść w związku z przygotowaniem pociągu, który nie odjechał.

Z tego wynika, że w budżecie państwa polskiego nie znalazło się pieniędzy na pielgrzymkę około 600 osób polskiego pochodzenia. Wśród nich są harcerze, a także dzieci z dawnych Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej, obecnie z terenów Litwy, Białorusi, Ukrainy i Rosji.

Jednocześnie Europejska Unia Wspólnot Polonijnych, która jest finansowana ze środków polskiego MSZ-tu, organizuje kosztowne imprezy dla garstki wybrańców w zamku Karola Wielkiego w Akwizgranie  (Niemcy), gdzie sami sobie rozdają nagrody.

W tym roku nagrodę „POLONICUS” w kategorii Organizacja Życia Polonijnego jeszcze otrzymała skandaliczna Andżelika Borys.

Dlaczego pociąg z pielgrzymami nie pojechał na kanonizację bł. Jana Pawła II w Rzymie, a pieniądze dla Andżeliki Borys znalazły się?

Musimy zrozumieć, czemu obecnie w państwowych priorytetach Polski luksusowa podróż dla jednego człowieka jest ważniejsza niż podróż dla 600 dzieci?

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Andżelice Borys nie po drodze z „Ekspresem Miłosierdzia”" 4 komentarze
 1. Maria napisał(a):

  Władzom Białorusi jest czemu się uczyć.

 2. Gutek napisał(a):

  Ta powiedzcie w końcu ludziom kto jest czystej krwi Polakiem a kto Polakiem żydowskiego lub innego pochodzenia .

 3. Maria napisał(a):

  Czystej krwi może być tylko owczarek, niemiecki. Gawin i Borys są Żydami. Czy to jest jasne? Kondrusiewicz też.

 4. Znafca napisał(a):

  Co za bełkot.Co wycieczka do Watykanu ma do miłosierdzia?A tu o byłym papieżu : https://www.youtube.com/watch?v=Q-0qeBIfVhw .

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2022
P W Ś C P S N
« Lut    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się