Pijany eurodeputowany Jacek Protasiewicz z PO wywołał awanturę na lotnisku we Frankfurcie nad Menem

Jacek Protasiewicz w NiemcachJacek Protasiewicz – chluba i duma Platformy Obywatelskiej, niedawny pogromca Grzegorza Schetyny w wyborach regionalnych na Dolnym Śląsku i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego 26. lutego po godzinie 20 miał zostać zatrzymany na lotnisku we Frankfurcie nad Menem w stanie upojenia alkoholowego. O sprawie napisał niemiecki brukowiec „Bild”.

Protasiewicz – według gazety, która podkreśliła, że to prominentny polityk PE – europoseł PO miał słaniać się na nogach i mówić do siebie. Jednak interwencję obsługi lotniska spowodował fakt, że europoseł zabrał sprzed nosa wózek bagażowy innemu pasażerowi i pobiegł z nim ku wyjściu z holu. Uciekiniera zatrzymał celnik i zażądał dowodu tożsamości. Wówczas Protasiewicz miał zacząć wyzywać celnika od „Hitlera” i „nazisty”. Krzyczał przy tym „Heil Hitler” i pytał przy tym wszystkich naokoło: „czy był ktoś z nich kiedykolwiek w Auschwitz”. Według świadka zdarzenia wykrzykiwał także po angielsku, że „jest z Unii Europejskiej”.

Na widok zawiadomionej policji, grzmotnął swój bagaż o ławkę. Jednak policjantom udało się go skuć w kajdanki i odprowadzić na posterunek policji – pisze wpolityce.pl.

„Bild” zastanawia się czy eurodeputowanemu coś grozi, skoro ma immunitet.

Na łamach „Niezależnej” czytamy: Polski świadek potwierdza opinie Niemców: Protasiewicz był pijany i chamski.

„Z pewnością był po wpływem alkoholu. Nie były to na pewno dwie buteleczki wina z pokładu. Człowiek po takiej ilości wina tak się nie zachowuje” – powiedział świadek zajścia na lotnisku we Frankfurcie w rozmowie z wrocławską „Gazetą Wyborczą”.

Mariusz Zacharski to 49-letni robotnik z Wrocławia pracujący jako majster na budowie portu lotniczego w mieście Ad-Dauha, stolicy Kataru. W chwili, gdy Jacek Protasiewicz awanturował się na frankfurckim lotnisku, Zacharski był obok. Wszystko widział na własne oczy. Niestety, potwierdza wersję Niemców.

„Był pijany. I to mocno […] Nie były to na pewno dwie buteleczki wina z pokładu. Człowiek po takiej ilości wina tak się nie zachowuje” – powiedział Zacharski wrocławskiej „Gazecie Wyborczej”.

Co zdarzyło się na lotnisku? „Protasiewicz w bezczelny sposób podszedł do jakiegoś mężczyzny – nie wiem, czy był to pasażer, czy ktoś z obsługi lotniska, i wyrwał mu po chamsku wózek na bagaże […] Nie wiem, kim był ten człowiek. Wózek jednak z pewnością miał tylko jeden. A poseł mu go odebrał, po prostu wyrwał” – relacjonuje Zacharski.

Następnie, według polskiego świadka, celnik zablokował Protasiewiczowi ten wózek, a wtedy europoseł podniesionym głosem zaczął tłumaczyć, że jest dyplomatą.

Zacharski opowiada: „Za chwilę zjawił się patrol mundurowych. Poseł próbował gdzieś dzwonić. Nie wiem gdzie. Nagle, nie zauważyłem nawet, jak do tego doszło, na jego rękach znalazły się kajdanki. Ale wcześniej nie było żadnej przepychanki. Nie było wielkiej awantury. Nikt nikogo nie ciągał po ziemi. Choć obie strony, owszem, mówiły do siebie podniesionym tonem. Poseł wciąż mówił podniesionym tonem, że jest dyplomatą. Zachowywał się, jakby wszystko było mu wolno. Taki sobiepan. Ale policjanci nie byli agresywni”.

Zobacz konferencję prasową Jacka Protasiewicza, gdzie sam tłumaczy się i opisuje całe zdarzenia:

 

Навигация

Следующая статья:

К записи "Pijany eurodeputowany Jacek Protasiewicz z PO wywołał awanturę na lotnisku we Frankfurcie nad Menem" есть 1 комментарий
  1. Bożena napisał(a):

    Na tej konferencji pan europoseł był ciągle jeszcze na kacu gigancie. Czego nie załatwił na lotnisku dopełnił w żenujący sposób właśnie tutaj. Wstyd się przyznać, ale w tej dziedzinie mamy naprawdę wielkie, oj wielkie osiągnięcia. Co nie jest pocieszające, bo społeczeństwo polskie ciągle jeszcze bierne jak cielęta, bierze wszystko z dobrodziejstwem inwentarza, zamiast powiedzieć co drugiemu {przynajmniej} to co powiedzieli Ukraińcy męczennicy Julii – wolna- i grzecznie prosimy won.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się