Kaziuki w Związku Polaków

124-5 marca w Grodnie odbyły się Kaziuki, zorganizowane przez Związek Polaków na Białorusi z Mieczysławem Łysym na czele. W programie były koncerty zespolów polskich, białoruskich, wystawa-sprzedaż dzieł sztuki ludowej.  Można było zobaczyć wiele ciekawych wyrobów rzemiosła ludowego oraz artystycznego.

Tysiące ludzi odwiedzili imprezę. Gości ze Stowarzyszenia „Rubież” w Białymstoku przekazali gratulacje i życzenia ZPB w dalszej  pracy na rzecz społeczności polskiej na Białorusi. Wśród gości przyjechał również Roman Brodowski – poeta, pisarz, dziennikarz. Roman Brodowski na co dzień mieszka w Berlinie i reprezentuje tamtejszą Polonię. Na stałe współpracuje z prasą polonijną np.  miesięcznik „Kontakty”  wydawany w Berlinie, czy też polonijny bawarski miesięcznik  „ Po- prostu”.

Jarmark odpustowy odbywa się od czterystu lat w Wilnie w dzień świętego Kazimierza, dlatego zwany jest “Kaziukami”.  Święty Kazimierz jest patronem Litwy a wcześnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Przedstawiamy kilka foto ze święta:

К записи "Kaziuki w Związku Polaków" 2 komentarze
  1. Bożena napisał(a):

    Więcej takich informacji. Społeczeństwu w Polsce się podoba jak to niedobrzy Polacy z brzydkiego ZPB organizują życie kulturalne. Oficjalne media oczywiście syczą i mruczą wg zamówienia rządowego. Ale Polski są dwie, decydencka i normalna. Ta druga bardzo się interesuje i docieramy do niej.

  2. Józef napisał(a):

    Taka strona w Internecie jest bardzo potrzebna. Interesujemy się życiem Polaków na Białorusi. Szczególnie zainteresowani są Polacy pochodzący z Kresów. Moje korzenie sięgają do Dąbrowicy (Dubrowica) koło Nowogródka. Pozdrawiam wszystkich Rodaków.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się