Nadal Represje

Wcześniej informowaliśmy o represjach wobec Polaków w Polsce, kiedy stowarzyszeniu „Rubież” zakazano nawet rozmawiać ze Związkiem Polaków na Białorusi Siemaszki pod groźbą zakazu wyjazdu z Polski. Wtedy poraził nas fakt cisku na Polaków w demokratycznym państwie.

Ale otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie wtrącania polskich władz do życia społecznego. Swiatowy Kongres Kresowian pod kierownictwem Jana Skalskiego namierzał przyechać do Grodna na początku czerwca na Festiwal kultur narodowych, który obywa się co dwa lata i już został tradycyjnym. Związek Polaków na Białorusi już dopiął wydania 10 bezpłatnych wiz dla członków delegacji Kongresu, przyjazd był potwierdzony, miejsca w hotelu zarezerwowane. W ostatnim momencie wyjaśnia się, że oni nie przyjadą. Podana zostaje jakaś niezrozumiała i głupia przyczyna: członkowie delegacji nie potrafią dostać sie do Warszawy, żeby osobiście zwrócić się do ambasady Białoruskiej o wydanie wiz.

Jak widzimy im zakazano wyjazdu do „reżimowców”. Tak polskie wladze stwarzają pozór tego, że Związek Siemaszki nie istneje i nie funkcjonuje, a Andżelika Borys pracuje ale złośliwe Białoruskie służby specjalne stale prowadzą represje wobec nią. Tak wy możecie oszukać tylko siebie, ale nie ludzi, które potrafią myśleć i zestawiać fakty. Stałe goście naszego blogu, jak obiecaliśmy, otrzymują tylko prawdziwą informację o sprawach wśród polaków Białorusi i będą nadalej ją otrzymywać.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« Sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2021    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się