Polonez w Słonimiu

22 maja w Słonimiu odbył się VI festiwal „Polonez”, zorganizowany przez miejscowy oddział Związku Polaków na Białorusi (Siemaszki). W imprezie wzieło udział wiele kolektywów z różnych kącików Białorusi i Polski. Impreza zebrała na Słonimszczyźnie wszystkich nieobojętnych do twórczoćsi Ogińskiego.

Prezes miejscowego oddziału Leonarda Rewkowska przeprowadziła szykowną imprezę, ale nie otrzymała na to ani złotuwki z Polski. Ta aktywna kobieta w swoje lata kontynuuje pracę społeczną i walczy o swoje prawa (przypomnijmy, że mimo  zasług przed państwem Polskim, mimo mnóstwa nagród Leonarda Rewkowska ma zakaz wjazdu do Polski). Człowiek nie jest złamany, prowadzi poważną pracę w Związku Polaków. Szkoda tylko jednego: zza intryg politycznych niektórych ludzi Leonardzie Rewkowskiej nie jest napewno przeznaczono spotkać się z siostrą, która mieszka w Polsce i niestety nie może przyjechać do Białorusi, bo jest ciężko chora.

Zostają otwarte tylko kilka pytań. Kim jest Andżelika Borys w porównaniu z tym zasłużonym człowiekiem? Jakie prawo ona miała wypędzić ją ze Związku Polaków w 2005 roku? Jakie prawo ona miała ubiegać się o zakaz wjazdu do Polski pani Rewkowskiej?

Na wszystkie te pytania już od 5 lat niema odpowiedzi. Ale my wciąż mamy nadzieje, że rozum zwycięży i polsko-polski konflikt na Białorusi dojdzie do końcu.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Polonez w Słonimiu" есть 1 комментарий
  1. Julia Jarmoła napisał(a):

    Gratuluję Pani Leonardzie Rewkowskiej samozaparcia w realizowaniu swojej polskiej misji społecznej.Gratuluję kolejnego Festiwalu Poloneza!Mam nadzieję, że skończy się Jej dyskryminowanie, na które nie zasłużyła.Nie można dyskredytować człowieka tylko za to,że nie zgadza się z działalnością p.B.Należy docenić niekwestionowany wkład Pani Leonardy w rozwijanie i umacnianie poczucia przynależności narodowej Polaków na Białorusi.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się