Łeśna historia 2 albo jak członkowie grupki Orechwo teroryzują miasto

Po raz kolejny jeden z członków nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi zostal ukarany zgodnie z prawem administracyjnym. Nic dziwnego. To już jest banalny fakt że członkowie grupki Orechwo trafiają do więzienia lub otrzymują karę grzywny. Tym bardziej nie trzeba płacić ze własnej kieszeni – Polska w tym pomaga. I nikt by nic nie dowiedział się, ale nie tym razem.

Nie tak dawno Igor Bancer został pozbawiony prawa jazdy za przekroczenie prędkości w mieście i jak widac nie zrobił z tego właściwych wniosków. Zdecydował się iść „na całość”. Pewnego dnia Bancer zabrał ze sobą dużą torbę sportową i poszedł do budynku administracji okręgu Leninowskiego miasta Grodno. W trakcie przejścia punktu ochrony budynku zaczął krzyczeć że w jego torbie znajduje się bomba.

Nic lepszego nie mógł wymyśleć. Ciekawe, co ukrywa się w głowach takich „aktywistów”, jak oni żyją razem ze własnymi krewnymi i rodziną.

Małpa skacze niedościgle,

Małpa robi małpie figle,

Niech pan spojrzy na pawiana:

Co za małpa, proszę pana!

W małpiej leży to naturze,

By po drzewach fikać dużo,

Ale skoki twe na sznurze,

Nic dobrego tu nie wróżą.

Pozostaje tylko wyrazić współczucia Orecwo oraz krewnym Bancera.

Naturalnie że Bancer został zatrzymany przez milicję, wszczęło się postępowanie karne (według białoruskiego prawa karnego świadome fałszywe zgłoszenie niebezpieczeństwa życiu ludzi jest karane aż do 5 lat pozbawienia wolności). Sąd Grodzieński (który przy każdej okazji jest ganiony przez członków grupki Orechwo) mimo wielokrotnych jego wykroczeń daje Bancerowi minimalną karę – jedynie grzywnę. I Bancer spokojnie wraca do domu do microfonu oraz piwa.

W ten sposób oni „błyszczą” na tle zaniedbania polskiej oświaty, to ich PR. Lecz teraz można opowiadać w Polsce o presji na człowków nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków, wyznaczeniu kar grzywnych „niewinnym” działaczom w biały dzień w centrum miasta. A mianowicie na utrzymanie takich „człowków” idą pieniędzy podatników polskich, z ich kieszeni finansowane figle aktywistów-terrorystów.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Luty 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się