Arcybiskup Gudżerotti podczas wizyty do Grodna: powinniśmy dbać o jedność kościołu na Białorusi

3-5 lutego Nuncjusz Apostolski na Białorusi arcybiskup Klaudio Gudżerotti był w Grodnie. Przedstawiciel Watykanu odzwiedził parafie miasta, seminarium duchowne, spotkał się z władzami.

Na początku wizyty arcybiskup Gudżerotti spotkał się z gubernatorem Siemionem Szapirą i szefem odzziału ds. religii i narodowości Igorem Popowym. Arcybiskup powiedział, że jest zadowolony z tego powodu że na Grodzieńszczyźnie jest dialog pomiędzy religiami. Taki stan rzeczy jest oczywisty dla tych, kto wierzy w Boga. Gudżerotti oświadczył, że takie zadanie stawi Papież Benedykt XVI.

Arcybiskup powiedział, że kościół będzie prowadził na Białorusi projekty socjalne ale wyraził zadowolenie z tego powodu, że państwo białoruskie prowadzi politykę socjalną.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Arcybiskup Gudżerotti podczas wizyty do Grodna: powinniśmy dbać o jedność kościołu na Białorusi" есть 1 комментарий
  1. Polak napisał(a):

    Ot tak – przyjechał, popatrzył, spotkał się, powiedział, że zadowolony nie wiadomo i konkretnie z czego – to jakieś banały. A misja jaka? Co chciał przekazać i gdzie osobowość? Jakie myśli pozostawił dla pokolenia na teraźniejszość i przyszłość? Czy i jak doniósł o polityce Watykanu do tego co dzisiaj się dzieje?

    Ja mówię do takich – ” możesz, bracie, sobie przyjechać, a możesz i nie” – ot tak.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« Sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2021    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się