Festiwal ludowej twórczości „Sierpniowy kanał w kulturze trzech narodów”

Śluza Dombrowka znów zbiera tysiące gości. Twórczy festiwal „Sierpniowy kanał w kulturze trzech narodów” zgodnie z tradycją zjednoczył Białorusów, Polaków i Litwinów. Dziś przedstawiciele tych przyjacielskich narodowości gotowe podzielić się swoimi lepszymi kulturalnymi tradycjami.

W ciągu całego dnia goście Sierpniowego kanału potrafili rozkoszować się żywą muzyką. Na głównej scenie święta prezentowali swoją twórczość zespoły-uczestnicy z Białorusi, Polski, Litwy. Ucieszyły koncertem i młodzieżowe ludowe grupy.

Po raz pierwszy gościom festiwalu uda się zrobić stawkę na najwirtuozowskiego harmonika – muzycy dziś spłatają na Sierpniowym kanale prawdziwy batl- pojedynek.

Rozrywki na dowolny smak proponowały gościom interaktywne placyki. Dzieci psociły na atrakcjach, dorośli szukali, co by niezwykłego przykupić na etnicznym bazarze. Na Sierpniowym kanale można było i w konkursach przyjąć uczestnictwo, i maister – klasa po tańcach otrzymać, i ludowy ochronił własnymi rękami zrobić. W dekoracyjny-stosowanej pracowni wykształciły niezwykłej technice rysowania, pomogły upleść słomiane podrabianie i nawet narodowy pasek.

ZPB

Навигация

Предыдущая статья: ←

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Sie    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2018    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się