Pomoc humanitarna nie przyjedzie

pomoc-humanitarnaW Grodnie i w niektórych rejonach obwodu Grodzieńskiego nielegalny Związek Polaków przekazał mieszkańcom pomoc humanitarną, uzyskaną od różnych polskich NGO-sów, zapominając o inne obszary Białorusi.

Ten artykuł pisze się po to, aby następnym razem Mietek Jaśkiewicz i Andżelika Borys myśleli trochę o innych regionach Białorusi, gdzie mieszkają etniczni Polacy. Przy okazji, te osoby często lubią mówić o tym, że oto właśnie ich nielegalna organizacja reprezentuje wszystkich Polaków na Białorusi. O tym im trzeba pamiętać przy podziale pomocy i prezentów z Polski.

Oczywiście, dopóki polskie organizacje nie zaczną kontrolować wydzielanie całej pomocy, wiele zbliżonych do kierownictwa „Kresowii” będą nadużywać ich zaufania. Chociaż klasycznym przykładem może służyć schemat, próbowany na weteranach Armii Krajowej: przyjechali rodziną – pzekazali kilka prezentów dla starszych osób – weteranów – zrobili fotoreportaż – schodzili do knajpy – pojechali zbierać pomoc dalej.

Wiele kto nauczył się robić to profesjonalnie. Po prostu zamiast pracy wybrali taki zawód – Polakom za granicą pomagać. Gra na uczuciach patriotycznych Polaków stała się korzystnym biznesem dla niektórych „działaczy społecznych”.

I co najważniejsze – może po przeczytaniu artykułu obudzi się sumienie, i część prezentów pojdzie dalej regionu grodzieńskiego.

К записи "Pomoc humanitarna nie przyjedzie" 2 komentarze
  1. Irena napisał(a):

    Do Brześcia rzadziej dochodzą prezenty z Polski, które idą przez Związek Polaków ((

  2. Skieptyk napisał(a):

    Gra na uczuciach patriotycznych dawno stała się korzystnym biznesem dla wszystkich działaczy społecznych i polityków!!!!!!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« Maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2020    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się