25-lecie Związku Polaków na Białorusi grupka Borys obchodziła w Polsce

20 listopada w Sejmie RP predstawiciele nielegalnego ZPB obchodzili 25-lecie Związku Polaków na Białorusi. Po raz kolejny zgodnie z tradycją wszystkie ważne imprezy grupki Borys odbywają się w Polsce. I to z kilku powodów: po pierwsze nie trzeba myśleć żeby coś zorganizować. Po drugie za wszystko zapłaci strona polska.

Na stronie Sejmu można nawet zobaczyć trzy i pół godziny „niezapomnianego” wideo o tym, jak to wszystko odbywało się. Warto zauważyć kilka interesujących naszym zdaniem momentów.

Jaśkiewiczowi nie było miejsca w prezydium. Wydaje się prezes organizacji, która obchodzi rocznicę. Ale nie. Niewystarczające autorytatywny. Jego miejsce tam zajęła Andżelika Borys. Orechwo i Poczobut w ogóle siedzieli oddzielnie od innych. Było widać, że mają swoją koalicję i im nieprzyjemnie nawet siedzieć obok Jaśkiewicza i inyych członków organizacji. Ktoś spał, ktoś ziewał, któś udawał że uważnie czyta Głos znad Niemna.

Po przerwie zostało znacznie mniej ludzi. W tym honorowe goscie z prezydium i Poczobut z Orechwo opuścili nudne święto.

Interesujące momenty były w przemówieniu Andżeliki Borys. Ona wzięła słowo natychmiast po przemowie Andrzeja Chodkiewicza, kiedy on opowiadał o sukcesach „Polskiej Macierzy Szkolnej” w szkolnictwie na Białorusi. Ona od razu powiedzieła, że ich organizacja także ma studia języka polskiego. Czy to nie te studia finansowane przez rząd polski, za które nielegalny ZPB otrzymywa pieniądze od Polaków Grodna?

Także Andżelika Borys opowiadała o swoim „ciężkim” życiu. I jak w 2005 roku władze Białorusi rzekomo powiedzieli wszystkim delegatom Zjazdu na kogo głosować, ale ona mimo wszystko zwyciężyła (jak ona mówi), i jak jej organizację gnębią władze jak partię polityczną, chociaż ona rzekomo nie jest nią.

Możecie państwo obejrzeć to wszystko. Zobaczycie jeszcze wiele ciekawych momentów.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "25-lecie Związku Polaków na Białorusi grupka Borys obchodziła w Polsce" 6 komentarzy
 1. Jozef napisał(a):

  Zalosna ta Borys i jej wypociny.

 2. Jozef napisał(a):

  Warto tej szui Borys przypomniec jedna rzecz! Niech ona nie mysli, ze ludzie zapomnieli, jak ona kupowala w 2005 roku glosy delegatow dzieki roznym rzeczom sprowadzanym Piotrusiem z Bialegostoku – kremiki, proszki do prania i zmywania naczyn, garnuszki, swiece, posciel itd. Intrygi, plotki, falszowanie dokumentow, chlanie gorzaly po katach!!! O konkretnych pieniadzach nie wspomne, a falszowanie zebranych glosow i protokolow, skreslanie nazwisk i wpisywanie odpowiednich na listach do glosowania, a cyrk z Kruczkowskim, a zastraszanie ludzi na rozne sposoby wziete ze szkoly NKWD. To nie jest zadna demokracja, to jest calkowita kompromitacja i stagnacja. Borys wczesniej, czy pozniej poniesie odpowiednie konsekwencje. Juz teraz to rozumie, tylko nadal udaje, lecz marna z niej aktorka.

 3. Paweł napisał(a):

  Związek Polaków w Białorusi – rok założenia 1990 – czerwiec.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Polak%C3%B3w_na_Bia%C5%82orusi

  Ktoś tu – jak zawsze – jest oszustem. Czy nie tak Panie Gawin czy cała twoja „hop-kompania”??
  Ależ z Ciebie i łobuz!?

 4. Wiktor Dmuchowski napisał(a):

  Oto dowód na to, iż konsul Chodkiewicz nigdy nie miał własnego zdania i kłamie, jak pies:
  http://znadniemna.pl/2391/andrzej-chodkiewicz-zjadz-zpb-w-2005-roku-byl-triumfem-demokracji/#comment-81

  Andrzeju, dałeś się sprzedać za stanowiska i nigdy nie miałeś własnego zdania. Wierzyłeś tylko oszustom i niezauważalnie sam do nich dołączyłeś.

  NIGDY NIE BYŁEM ANI NIE JESTEM , JAK PISZESZ, TWÓRCĄ, STRONY POLAKI.ORG, WIĘCEJ CZĘSTO PIĘTNUJE PLOTKI NA TEJ STRONIE I NIEŚCISŁOŚCI.
  /PROSZĘ MODERATORA O ZAMIESZCZENIE MOJEJ WYPOWIEDZI, BO, JAK WIDZĘ, CHODKIEWICZ CZYTA I BAAARDZO ZA MNIE PRZEŻYWA/.

  Z poważaniem, zawsze wierny Polsce i polskim sprawom, Wiktor Dmuchowski /Prezes, a nie wiceprezes Oddziału Mińskiego, Panie konsulu dla uściślenia informacji/.

 5. ktoś napisał(a):

  Całkowicie się zgadzam, iż metody Związku należą do szkoły NKWD. Znam z autopsii))

 6. Znafca napisał(a):

  „I to z kilku powodów: po pierwsze nie trzeba myśleć żeby coś zorganizować. Po drugie za wszystko zapłaci strona polska.”
  Trzeba dojść kto to bulenie robił i winnych ukarać.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się