Walka o władze w nielegalnym Związku Polaków. To be continued?

walka o władze23. września zgodnie z decyzją sądu rejonu Leninowskiego miasta Grodno Andrzej Poczobut zozstał zwolniony z obowiązku odbywania kary za zniesławienie prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki. Nie będziemy omawiali politycznej strony tej kwestii. Odznaczymy tylko to, o czym mało kto wie i co ukryte od społeczności.

Ta wiadomość bardzo zaniepokoiła Andżelikę Borys i innych działaczy organizacji, którzy za pomocą „matki wszystkich Polaków na Białorusi” po zjeździe 2012. roku faktycznie przejeli władzę w związku. Oni usuneli ze stanowisk Anżelikę Orechwo, Renatę Dziemiańczuk, działaczy brzeskich i ich zwolenników. Stara Gwardia w obliczu Borys już zdołała poczuć smak pieniędzy polskich podatników.

Wszystko było dobrze: Jaśkiewicz nadal dyskrydytuje siebie przez głupie działania i wypowiedzi, kierownictwo redakcji gazety i magazynu zmienione na Andrzeja Pisalnika i jego żonę Iness Todryk, zwolnieni niemal wszyscy zwolennicy grupy Poczobut-Orechwo, a polskie władze są bardzo szczęśliwi z powodu powrotu Borys, która zawsze wiedziała jak trzeba dzielić się ze swoimi patronami z urzędu Sikorskiego i Wspólnoty Polskiej. Wszystkim pasowały sankcję wobec Poczobuta i oni byliby bardzo radośni jeżeliby on siedział w łagru i nie wtrącał się w podział pieniędzy.

Ale teraz Andżelice Borys i jej „przyjacielom” będzie bardzo ciężko, spokojne życie skończyło się. Poczobut teraz może wyjeżdżać za granicę i zamerza skorzystać z tego jak najbardziej. Prawdopodobnie pierwsze, co on zrobi, wyjedzie do Polski, gdzie spotka się z kierownictwem redakcji „Wyborzej”, będzie wymagał wyższe wynagrodzenie za szególne warunki pracy. Potem zapyta u Dworczyka z fundacji „Wolność i demokracja”, innych polskich urzędników, którzy sterują polską mniejszością narodową na Białorusi, „jak tak wyszło, że Związek podzielony, działalność organizacji przeciwko reżimowi Łukaszenko osłabła іtd? Trzeba w trybie pilnym coć robić i walczyć z represjami wobec Polaków Białorusi.”

Co pozostanie dla Borys? Naprzykład udawać, że ona znów chce zaprzyaźnić się z Andrzejem i spróbować omówić z nim współpraćę, żeby i nadal otrzymywać część polskich pieniędzy. Inaczej nie będzie miała czegoś na chleb, lepsze czasy upłyneły.

Ciekawe wydarzenia czekają na nas. Czytajcie naszą stronę i będziecie wiedzeli wszystko o tym.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Walka o władze w nielegalnym Związku Polaków. To be continued?" есть 1 комментарий
  1. Bożena napisał(a):

    Wyścig szczurów , dno etyczne, zglizna moralna, cyniczne polityczne manipulacje, zaklinanie rzeczywistości , być, mieć , trwać, to żywcem z polskiej sceny , walczą wszyscy ze wszystkimi, nawalają się jak dzieci w pisakownicy i daleko w d… mają co naród o tym myśli- widać albo to zakaźne, albo wspomniani „działacze” jedynie wzorują się na swoich pracodawcach z Polski

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się