List Prezydenta dot. Święta 3 Maja, Dnia Flagi i Dnia Polonii i Polaków za Granicą

Szanowni Państwo!
Dyrektorzy i Nauczyciele!
Drodzy Uczniowie!

Święto Narodowe Trzeciego Maja, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz rocznica naszej akcesji do Unii Europejskiej są niezwykle ważnymi symbolami dla naszej tożsamości. Dni te są także wspaniałą okazją do tego, by w czasie wolnym od nauki i pracy zamanifestować patriotyzm i przywiązanie do tego, co polskie. Gorąco zapraszam wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnego świętowania, do podkreślenia naszego poczucia wspólnoty i dumy z osiągnięć Polski.

Proszę Was o przygotowanie biało-czerwonych kokard narodowych, a także o zorganizowanie szkolnych uroczystości, które będą okazją do wyrażenia nowoczesnego patriotyzmu – przeżywanego radośnie, wypełnionego poczuciem dumy z tradycji oraz współczesnych sukcesów naszego kraju. Liczę na Wasze ciekawe projekty edukacyjne i obywatelskie.

Wiem, że w wielu polskich szkołach już od wielu dni trwają przygotowania do majowych uroczystości. Zależy mi bardzo, aby w każdej polskiej szkole te ważne dla nas wszystkich święta i rocznice stały się okazją do wspólnego i radosnego świętowania. Już teraz dziękuję za wszystkie inicjatywy i wydarzenia organizowane w ramach „Majówki z Polską”.

Proszę Was również o wywieszanie naszej flagi narodowej. Niech każdy polski dom będzie udekorowany biało-czerwonymi barwami. Chciałbym, aby ten zwyczaj z każdym rokiem stawał się coraz bardziej powszechny. Jednocześnie zwracam się z prośbą o wywieszenie 1 maja flagi Unii Europejskiej, aby w ten sposób przypominać o rocznicy naszej akcesji do Wspólnot, będącej jednym z najważniejszych momentów we współczesnej historii naszego kraju.

Cieszmy się razem „Majówką z Polską”.

Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

prezydent.pl

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "List Prezydenta dot. Święta 3 Maja, Dnia Flagi i Dnia Polonii i Polaków za Granicą" есть 1 комментарий
  1. Bożena napisał(a):

    Kokardki, gadżety, Majówka z Polską…a Polska z kim i dla kogo? Jakoś ani dumy, ani politycznych osiągnięć, Polska Panie Prezydencie nierządem stoi i z czego tu się cieszyć?

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się