Oszustwo osiąga nowy poziom

Kończy się już lato, a wraz z nim i urlopy. Jeżeli ktoś wcześniej chciał pojechać do Polski, ale przeszkadzała mu praca, to teraz ilość tych, kto chce sprawdzić obecność artykułów w polskich sklepach rośnie. Ludzie chcą wyjechać z rodziną, odwiedzić różne miasta. Oczywiście nie chcą placić za to bardzo wiele.

W smutnie wiadomej „Kresowii” latem także osiągają nowe rekordy wydajności. Taka sytuacja, gdy Konsulat RP masowo odmawia w wydaniu wiz dla klientów „Kresowii” z powodu fałszerstwa w dokumentach, nie zadowala ani Orechwo, ani Poczobuta, ani Jaśkiewicza. Ale trzeba pracować! Naród potrzebuje wiz! Teraz juz nie jest tak łatwe otrzymać wizę za pomocą nielegalnego Zwiążku Polaków na Białorusi. Trzeba być działaczem polonijnym lub sportowcem. Oczywiście że w Polsce trzeba zajmować się też wyłącznie działalnością polonijną, uczestniczyć w zawodach, odwiedzać muzeum. Ale takich ludzi w organizacji niewiele.

Po odmowach w Konsulacie pracownicy „Kresowii” zmuszeni uczyć człowieka jak oszukać konsula. Trzeba powiedzieć, że jedziesz na takie konkretne spotkanie polonijne albo święto sportywne. Nie jest ważne, że nie będziesz uczestniczył. Najważniejsze jest otrzymać wizę. Człowiek rozumie, że pracownicy „Kresowii” zmuszają go kłamać, ale i wizę też chce.

Doszło już do tego, że by otrzymać więcej pieniędzy w jak najkrótszy czas, pracownicy „Kresowii” podpisują formularze zamiast osoby. Ciekawe, co jeszcze wymyślą by zarobić więcej?

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Oszustwo osiąga nowy poziom" 3 komentarze
  1. IKAR napisał(a):

    Bzdury bzdury ……..

  2. admin napisał(a):

    Niech pan sobie powtórzy to chociażby tysiąc razy. Prawda nie zmieni się. Żadna magia tu pomóc nie może.

  3. Polak napisał(a):

    Zbliża się termin przybycia do Polski uczestników Zjazdu Polaków i Polonii i, niestety, „warszawka” zachowuje tu status quo. Wszystko pozostaje bez zmian i bez perspektyw na lepsze czasy dla polskiej organizacji.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Październik 2021
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2021    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się