Afera w Grodnie czyli Sprawiedliwość рo polsku…

Nie pierwszy rok pan konsul z polskiego konsulatu generalnego w Grodnie Piotr Lewczuk prowadzi wojnę z kontrabandzistami tutejszymi, próbując ogrodzić swój kraj od niesumiennych „przemytników”, którzy szukają okazji żeby urwać wizę w konsulacie, żeby zarobić pieniądze od sprzedaży oleju napędowego i papierosów. Mimo to, po raz kolejny odmawiając w wydawaniu wizy z przyczyn zmysłonych Lewczuk stara się demonstrować następne właśćiwości zasadność, sumienność, powoływa się na instrukcję i prawo, i na niedopuszczalność jego przestąpienia…

W tej nielegalnej wojnie Lewczukowi pomagają jego koledzy-żołnierzy straży granicznej, którzy też nie chcą widzieć przemytników-Białorusinów w swoim kraju, spią i widzą, jak anulować  wizę Białorusinowi za to, że on, na przykład, pojedzie nie do krewnego, a do sklepu najbliższego, albo zmieszany, nie potrafi wymienić numer samochodu, na którym jeźdźi Polak, który formalnie załatwil zaproszenie dla niego.

Ale w rzeczywistości, otrzymuje się, że pan konsul Lewczuk ze swoimi współuczestnikami po prostu usuwa konkurentów, dając możliwość zarobić swoim współobywatelom, pośród których…………….rodzice “najrzetelniejszego” konsula Piotra Lewczuka!!!

Okazuje się, że rodacy konsula – typowe „kontrabandzisty” i wożą fajki, chowając je w swoje auto! Przekroczyć polską granicę bez przeglądu, rewizji celnej, wyszukiwania – raz plunąć – wszyscy wiedzą, syn – były strażnik graniczny.

I nie mają problemów z otrzymaniem wizy białoruskiej, iż na Białorusi jest u nich synek, który załatwi tą kwestię! Pod czas wzpełnienia wniosku, napewno nie pisali, że “…pojedziemy za fajkami…”, a pisali jak zawsze “pogościć do synka”!!!!!

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Afera w Grodnie czyli Sprawiedliwość рo polsku…" 2 komentarze
  1. Polak napisał(a):

    Proszę te zdjęcia przesłać w oryginale do MSZ wraz z komentarzem.

    Jakież to cwaniactwo!? Włosy dęba stają. Prawo tylko dla wybranych…szkoda słów.

  2. Bożena napisał(a):

    Jak Polska długa i szeroka obowiązuje w niej zasada „RÓWNI I RÓWNIEJSI”. Do MSZ-tu, a to ci dopiero, mam nadzieję, że to jedynie tzw. „zespół dnia poprzedniego” Pawle, a nie naiwność. Nasz MSZ do wyższych jest zadań niż jakieś tam … W oryginale, z komentarzem (…) nie takie przesyłane tam zdjęcia i sprawy sięgały… dna śmietnika, a ich nadawcy co najwyżej … tracili etaty.!!!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Sierpień 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się