Otwarty format na ONT

W poniedziałek 14 lutego telewizja ONT pokazała program „Otwarty format”. Tematem którego były stosunki polsko-białoruskie. Polskę przedstawiono jako Żandarma Europy Wschodniej, który ciągle próbuje uczyć swoich sąsiadów jak mają żyć, ale sam nie jest w porządku.

Interesującym momentem programu została historia o przyjaźni ministra spraw zagranicznych Polski Radosława Sikorskiego z Afgańskimi mudżahedinami. „Dziś pan Sikorski zapomina o tym, że kieruje polskich chłopców, żołnierzy, do Afganistanu i że zabijają ich właśnie ci jego byli przyjaciele, współtowarzysze”.

Uwaga poświęcona tematu handlu Kartami Polaka przez nielegalny Związek Polaków. Powiedziono, że z rekomendacji Orechwo i całej ich kompanii Kartę często otrzymują nie Polacy, a ludzie z pieniędzmi.

Naszym zdaniem, w takich programach trzeba poruszać ostrzejsze kwestie. Obecny w studium wiceprezes legalnego ZPB Mieczysław Łysy mógł by powiedzieć coś o zakazach wjazdu do Polski działaczom jego Związku. Dla tego, że to są prawdziwe represje, o które polskie władze oskarżają teraz Białoruś. Dobrze było by posłuchać zdania członków nielegalnego Związku Polaków, postawić im kilka ostrych pytań. Otrzymała by się dobra debata i było by dobrze widać polską politykę.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się