Poczobut zebrał Radę naczelną z więzienia

W sobotę 13 lutego o wniosek Andrzeja Poczobuta, który siedzi w więzieniu, została zebrana Rada naczelna nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi. Na porządku dziennym były wszystkie małe rzeczy i jedno „główne” pytanie: osądzenie Poczobuta i reakcja Rady naczelnej.

Poczobut chciał aby jak najbardziej rozgłośnić swoje uwięzienie. Mianowicie temu on zapotrzebował zebrania Rady i podjęcia decyzji w tej sprawie. I decyzja została podjęta: napisano list do prezydenta Polski z prośbą o uzyskanie zwolnienia Poczobuta i zaprzestania represji wobec Polaków Białorusi. Otrzymało się, że osądzenie Poczobuta – to represje wobec wszystkich Polaków. A Poczobut, jak słusznie zauważyła Andżelika Borys, nie reprezentował na placu ZPB, a był tam jako dziennikarz „Wyborczej” bez akredytacji. Borys postawiła interesujące pytanie: z kim z kierownictwa organizacji Poczobut radził się przed tym, jak brać udział w wiecu opozycji?

Otrzymało się, że udział Andrzeja Poczobuta w akcji kładzie się cieniem na cały Związek Polaków. I tak nie bardzo dobre stosunki z włądzami Białorusi po raz kolejny pogorszą się. Ale głównym jest to, że Związek Polaków jako organizacja nie uczestniczył w tym, ale Poczobut, żeby zwiększyć swój autorytet, zmusił członków Rady naczelnej nadać pytaniu charakter globalny i rozgłośnić na cały świat taki drobiazg, jak jego uwięzienie, do tego wciągnął w to nielegalny ZPB.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Poczobut zebrał Radę naczelną z więzienia" 5 komentarzy
 1. Róg Kowalski napisał(a):

  Proszę o zaprzestanie nazywania tego Związku Związkiem Polaków, należy jasno określić, iż jest to dywersyjna BANDA bydlaków i nic-nierobów.

 2. Jan napisał(a):

  Do admina:Tak post jak powyższy powinien być usunięty.Kultura słowa wymaga dyskusji nie wyzwisk.Jest to mało etyczne.

 3. admin napisał(a):

  Każdy ma prawo do własnej opinii.

 4. Sławek napisał(a):

  skoro każdy ma prawo tu do własnej opinii niezależenie czy jest to opinia kulturalna czy chodnikowa dlaczego więc wiekoszość moich postów tu jest usuwanych?

 5. admin napisał(a):

  Pana opinia obraża ludzi w bardzo haniebny sposób. Tego nie cierpimy.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się