Poczobutowi odmówiono w prokuraturze

Aktywist nielegalnego Związku Polaków na Białorusi Andrzej Poczobut otrzymał odmowę w prokuraturze wojskowej na swoją skargę, złożoną z powodu rzekomego pobicia go przez funkcjonariuszy KGB. W prokuraturze wojskowej pracują poważni ludzie, którzy w kolejną baśń Poczobuta nie uwierzyli. Przeprowadzili śledztwo i przyszli do wniosku, że on jest oszustem.
Poczobutowi poprostu nie ma co robić, dla tego i składa skargi w różne instytucję, podnosząc swoją ocenę. Odmowy do podobnych skarg prokyratura często wydaje. Starze babci skardzą się, im wydają odmowę, oni skardzą się wyżej. Ale tu inna sytuacja – im więcej informacji w mediach, tym lepiej. Trzeba dbać nie tylko o siebie, ale i o gazetę, w której pracuje, dla tego że taka praca jest dobrze opłacana. Każda skarga – to powód do napisania kolejnego artykułu. Im więcej skarg, tym więcej artykułow, tym więcej pieniędzy.
A wszystko to zaczeło się od udziału Andrzeja Poczobuta w akcji opozycji 19 grudnia. Działacze Związku Polaków, do którego on należy, myślą, że jechać do Mińsku nie trzeba było. Żadnej korzyści z udziału w działalności politycznej organizacja nie zyska. Naodwrót, z tego powodu ma tylko problemy. Mianowicie temu oprócz Poczobuta żadnych członków ZPB na plac nie wyszedło. Ludzie rozumią, że mieszać pytania polityczne i etniczne nie trzeba. To ślepa droga, którą do dobra nie dojść.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Poczobutowi odmówiono w prokuraturze" 3 komentarze
  1. Danka napisał(a):

    Proszę zrozumieć, że zwykli ludzie, należący do nielegalnego związku, który jest finansowany z Polski, nie zdają sobie sprawy z tego, że są wykorzystywani właśnie do celów wyłącznie politycznych. Działalność związkowa to tylko „przykrywka” dla działań opozycji tak zwanej demokratycznej, która ma na celu obalenie obecnego ustroju na Białorusi.

  2. Leslaw Dobrzanski napisał(a):

    przeciez ten Poczobut to Zyd a nie Polak i dlatego pracuje dla zydowskiej gazety Wyborczej.

  3. Róg Kowalski napisał(a):

    A kto mówi, że to nieprawda? Jest to tajemnica Poliszynela, jak i sama Wybiórcza 🙂

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się