Wywiad z Pawłem Ziemińskim

Szanowni Państwo,

jestem bardzo wdzięczny za zamieszczenie naszego reportażu na Waszej stronie. Cieszę się także dlatego, ze otwiera się normalny sposób do stałych kontaktów z Polakami zamieszkałymi na terenie Republiki Białoruś, obywatelami sąsiadującego z Rzeczpospolitą Polską, bratniego słowiańskiego państwa. Niczego w dwustronnych kontaktach tak nam nie potrzeba, jak prawdy i wymiany informacji oraz codziennej, dwustronnej współpracy dla pożytku obu państw, a w tym i dla pożytku Polaków. Dwóch środowisk na pewno musimy się pozbyć na wstępie – niechcianych, a narzucających się pośredników we wzajemnych kontaktach oraz fałszywych przyjaciół.

Cechą, której powinniśmy się raz na zawsze wyzbyć, jest nasza bierność. Pozwala to bowiem naszym nieprzyjaciołom wchodzić w nasze role i decydować za nas, pozwala im to także skłócać wzajemnie nie tylko Polaków, ale i całe narody, w ty Naród Polski i Naród Białoruski.

Wychodząc z tych m.in. przesłanek zdecydowaliśmy się ze skromną póki co ekipą telewizji WPS, tj. telewizji powołanej przy stowarzyszeniu Wierni Polsce Suwerennej, odwiedzić Białoruś korzystając z okazji jaką stwarzał Festiwal Kultur Narodowych w Grodnie, w dniach 4-6 czerwca br.

Będzie okazja i potrzeba, to opiszę krótką historie powstania naszego stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej. Zainteresowanych już dzisiaj odsyłam do naszych oficjalnych stron : http://www.wiernipolsce.wordpress.com oraz http://wiernipolsce.streemo.pl Znajdziecie tam Państwo nasz statut, deklaracje programową, inne dokumenty oraz bogatą publicystykę z okresu ostatniego roku.

Nie wchodząc w szczegóły dodam, ze początkowo w pracach nad powołaniem naszego stowarzyszenia uczestniczył także pan Wiktor Dmuchowski. Nie wszedł on jednak do grona Komitetu Założycielskiego, ani też nie był i nie jest członkiem naszego stowarzyszenia. Z jemu tylko wiadomych powodów pan Dmuchowski stał się od pewnego czasu jawnym, ale jak zdołaliśmy się przekonać także skrytym przeciwnikiem naszych działań. Byłby to fakt mało istotny i takim w rzeczywistości jest, ale tenże pan stara się usilnie przedstawiać zakłamany wizerunek naszego stowarzyszenia w środowiskach Polaków na Białorusi. Posunął się nawet do tego, że przed przybyciem naszej ekipy telewizyjnej w czerwcu na Festiwal Kultur Narodowych do Grodna, korzystając ze swego pobytu nieco wcześniej na Białorusi, próbował roztaczać wokół nas czarną legendę i insynuować jakieś niecne zamiary.

Obecnie mogę to z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że pan Dmuchowski robił wszystko żeby wyżej zamieszczony reportaż filmowy “Polacy na Białorusi” nie został zrealizowany. Gdy jednak mimo to reportaż ten powstał i w gronie profesjonalistów filmowców jest wysoko oceniony ( oczywiście są małe mankamenty wynikłe ze szczupłości ekipy biorącej udział w naszej pierwszej podróży do skupisk polskich na Białorusi), a także spotkał się z życzliwymi reakcjami władz Republiki Białoruś, a także wielu środowisk politycznych w Polsce, stojących na zdrowym, narodowym gruncie swoich programów politycznych, wówczas rozpoczął się nowy rozdział w działaniach pana Dmuchowskiego. Nie może to dziwić, gdyż jest to jedynie symptomem olbrzymiego strachu jaki zapanował w tych środowiskach w Polsce, które żywią się skłócaniem Polaków i Białorusinów, Polaków i Rosjan, żywią się na przedstawianiu fałszywego obrazu dwustronnych stosunków oraz obawiając się opartej na prawdzie współpracy Polaków z Białorusinami i Rosjanami oraz obawiając się zgody w środowiskach polskich na Wschodzie Europy.

W jednym tylko mogę się zgodzić z panem Dmuchowskim, tak- stowarzyszeniu Wierni Polsce Suwerennej, jak i innym szczerze i odpowiedzialnie myślącym o Polsce środowisko politycznym, chodzi o przejęcie władzy w Polsce, gdyż władza ta winna należeć do Polaków, a nie do tych, którzy od 21 lat podszywając się pod Nich z uporem niszczą i dewastują naszą Ojczyznę

Z wyrazami szacunku

dr Paweł Ziemiński
prezes stowarzyszenia
Wierni Polsce Suwerennej

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Wywiad z Pawłem Ziemińskim" 21 komentarzy
 1. Wiktor Dmuchowski napisał(a):

  Ten arogant i tu się już pojawił?
  Ja temu gościowi nie wierzę! Kto z nim przeprowadza wywiad i po co? Organizacja nie istnieje i nie jest zarejestrowania, również z powodu pychy tegoż pana. Są ludzie, którzy zamiast łączyć dzielą i wykorzystują temat moich rodaków dla własnych korzyści i reklamy. Jak kto tego nie rozumie, to jego problem. Nie mój. Jak się już na tym Panu się poznałem i mam, jak najgorszą opinię!
  Pozdrawiam Państwa.

 2. Wiktor Dmuchowski napisał(a):

  Dodam jedynie, że od roku nie mam i nie mam chęci mieć cokolwiek wspólnego z niejakim Pawłem Ziemińskim, Dla mnie osobiście nie jest to żaden narodowec!

 3. Wiktor Dmuchowski napisał(a):

  Mnie nikt nic nie mówił przy przygotowaniu dokumentów, iż ktoś z powyżej piszących ten paszkwil na mnie jest na liście Wildsteina. Nie wspomnę już o innych rzeczach i sprawach. Jak ja mogę mieć do kogoś takiego zaufanie??…
  Byłbym kretynem, ale nim być przestałem i od kilkunastu lat jestem świadon tego, czego się podejmuję. Nie ukrywam, iż p. Ziemińskiemu otwarcie napisałem: „Niczego Pan nie zrobi i nie dokona beze mnie”. Podpisuję się pod tym, a uważnie śledzących za prawdą odsyłam do dokumentu, który mi podesłał św.pamięci Waldemar Rekść /zmarły w dziwnych i nie do końca znanych okolicznościach/:
  http://listaipn.100free.com/z00/zi.html
  IPN BU 0942/550 ZIEMIŃSKI PAWEŁ

 4. Paweł Ziemiński napisał(a):

  Panie Dmuchowski,

  jak widzę pan swoją chorobliwą osobowością obciąża już nie tylko portale internetowe w Polsce, ale i za granicą. W swojej zawiści, czy z powodów niedocenionej „wielkości” strzela pan na oślep i posuwa się na skraj przepaści. Proszę ochłonąć, gdyż osiągnął pan już stopnia śmieszności, ale zarazem balansuje pan na cienkiej krawędzi, za która rozpoczyna się już pańska odpowiedzialność za beztrosko rzucane pomówienia. Osób o imieniu i nazwisku Paweł Ziemiński jest wielu w Polsce, ja sam znam kilku. Pan robi coś najbardziej ohydnego z ohydnych, gdyż idąc drogą otwartą dla osób takich jak pan przez masona i żydowskiego prowokatora- Bronisława Wildsteina, rzuca pan błotem w ludzi licząc, że coś się do nich przyklei. Jeśli jest pan pewien swoich oskarżeń, to proszę je wyraźnie wyartykułować, a nie powoływać się na zmarłego już, śp. Waldemara Rekścia, który nie może niczego poświadczyć. Jeśli wyraźnie potwierdzi pan, że osoba która wymienia pan z „akt” IPN, to ja, to ja już będę wiedział co zrobić i pan to zapewne odczuje.

  Pisząc w pierwszym swym wpisie na gościnnym portalu polaki.org o fałszywych przyjaciołach miałem na myśli właśnie osoby pańskiego pokroju.Główny ich cel to burzyć i demolować wszystko wśród Polaków- oczywiście mając pełną gębę wzniosłych frazesów o swojej nadzwyczajności i patriotyzmie.

  Pana wpisy i konieczność mojej reakcji uznaję za przykry zgrzyt na wstępie, ale ludzie rozsądni właściwie to ocenia i wyciągną własne wnioski.

 5. Wiktor Dmuchowski napisał(a):

  Pan jest znieważa naród polski! Hańba! Zdrada!

 6. Palak z Grodna napisał(a):

  Ale żenada!

 7. Wiktor Dmuchowski napisał(a):

  Pana patriotyzm jest szokujący i szkodliwy!
  Nadal Pan, Panie Pawle Ziemiński nie umie czytać i rozumieć tego, co napisałem i jakie mam zdanie, pogląd i intencje. Panie Ziemiński, może Pan robić z moim zdaniem wszystko, co Pan sobie zażyczy, aby jeszcze bardziej zaistnieć. Gwarantuję Panu, że odniesie Pan tylko klęskę i jeszcze bardziej się ośmieszy!

 8. WD napisał(a):

  Panie Ziemiński, ma Pan możliwość zaistnieć podwójnie, podpowiadam Panu:
  1. Wytoczyć mi proces o coś tam chorobliwie urojonego w głowie Pana…
  2. Z p. Wildsteinem wyjaśnieć po drodze też stosunki /cytat/: „…przez masona i żydowskiego prowokatora- Bronisława Wildsteina…”

  Zapewniam Pana, że te dwie drogi mogą Panu tylko zaszkodzić. Nie chcę tu więcej z Panem dyskutować i przepraszam moich rodaków za to, że zawracamy im głowę nie tym co im pomaga.

 9. Paweł Ziemiński napisał(a):

  Z podobnymi „sztuczkami”, jakie stosuje teraz Wiktor Dmuchowski miałem już do czynienia kilka lat wcześniej, kiedy to Bronisław Wildstein dał do ręki swoim żydo-masońskim współbraciom oraz całej czeredzie pożytecznych idiotów, narzędzie do mieszania w polskim kotle.

  Świadom tych metod w swoim czasie wystąpiłem do IPN o poświadczenie swoich danych w rejestrach tej dwuznacznej instytucji i mam odpowiednie dokumenty, które chronią mnie od takich typków jak Wiktor Dmuchowski.

  Przeciwnicy zrobienia porządku w polskim domu przez Polaków robili w przeszłości i zrobią obecnie wszystko żeby temu przeszkadzać. Powoływali do życia pseudopolskie organizacje i partie takie jak: Solidarność po roku 1989, Unię Wolności,Kongres Liberalno-Demokratyczny,ZChN, PO i PiS. Powoływali i powołują do życia pseudopolskie fundacje, stowarzyszenia i ośrodki medialne, takie jak m.in. Fundacja Batorego, stowarzyszenie Wspólnota Polska, telewizje TVN i POLSAT i wiele innych.

  Wrogowi Polaków, polskości i Słowiańszczyzny są tak wyrafinowani, że wślizgnęli się także w struktury hierarchii Kościoła Katolickiego i wielu instytucji pod Jego kuratelą, m.in.mediów.
  Jednym z najważniejszych celów działania wrogów polskości i słowiańskiego porozumienia jest skłócanie Polaków z macierzy z Polakami na Wschodzie, instrumentalne posługiwanie się wydarzeniami historycznymi i polskimi środowiskami w Europie Wschodniej do destabilizacji sytuacji politycznej w suwerennych państwach – Republice Białoruś i Federacji Rosyjskiej. Polacy w zamiarach tych wrogich polskości i Słowiańszczyźnie sił mają być identyfikowani z wichrzycielami( np. Białoruś), awanturnikami ( np. sprawa katastrofy smoleńskiej) i zarzewiem konfliktów ( np. Ukraina za czasów prezydentury Juszczenki, czy Gruzja i Czeczenia).

  Scenariusz jest prosty: na Polaków ma spaść odium za niepokoje, a kto inny ich rękami ma osiągnąć swoje korzyści najczęściej o wielkiej wadze politycznej i gospodarczej.Kreowani są fałszywi bohaterowie i fałszywe ofiary.Protoplastą tych pierwszych w najnowszej historii Polski jest Lech Wałęsa, a ukoronowaniem śp. prezydent Lech Kaczyński( obaj w różnych okresach i różnym wymiarze, to likwidatorzy majątku i państwowości polskiej). W wymiarze gospodarczym symbolami tego fałszywego bohaterstwa są m.in. były minister finansów i prezes Narodowego Banku Polskiego, Leszek Balcerowicz i były premier RP, a obecnie przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek. Do grona tych drugich,czyli fałszywych ofiar, należy zaliczyć m.in. Jarosława Kaczyńskiego i Andżelikę Borys. Każda z tych osób w stosownej skali i wymiarze szkodnictwa zalicza się do grona sługusów syjonistyczno-amerykańskich ośrodków decyzyjnych: antypolskich, antybiałoruskich, antyrosyjskich, antysłowiańskich.

  Oprócz zadeklarowanych wrogów polskości, najczęściej o niepolskich korzeniach, i co niestety jest historyczną prawidłowością – najczęściej żydowskiego pochodzenia, do codziennej, antypolskiej polityki angażuje się często tzw. pożytecznych idiotów polskiego pochodzenia. Do grona tych ostatnich, przy zachowaniu wszelkich proporcji ważności, zaliczam p. Wiktora Dmuchowskiego.

 10. Polak z Grodna napisał(a):

  Kto to taki ten Zieminski? Takich u nas w Grodnie nie ma.

 11. admin napisał(a):

  A dla czego to pan Polak z Grodna ma polski IP ???

 12. Gracjusz napisał(a):

  k….a !!! po trzykroć !
  Panie Dmuchowski, jak cholernie trudno jest się Polakom zebrać do kupy to Pan i wszyscy wiedzą.
  Więc po jaką cholerę biega Pan po różnych forach i wali jak opętaniec na oślep cepem. Przeglądnąłem wszystkie dyskusje na forum wiernipolsce i nie mam w ogóle powodów by stanąć po Pana stronie jako pokrzywdzonego, jak Pan przedstawia siebie w tej awanturze. Dlaczego wszelkie nieporozumienia nie wyjaśniał Pan „na ubitej ziemi” honorowo? Teraz zachowuje się Pan jak smarkacz w piaskownicy sypiący wszystkim piaskiem po oczach, bo Mu ktoś „babkę” zburzył.

  Co ma znaczyć określenie „U nas na kresach mówią” – użyte w innym wątku tego forum? Po co to dzielenie? Moi dziadkowie i rodzice pochodzą z Kresów – ze wsi która przykryta jest dzisiaj 2-ma metrami ziemi- i poprzez to związany jestem emocjonalnie z Ich pierwszą i chyba jedyną Ojczyzną. To co Pan powiedział, po prostu kuje w bok.

  Dlaczego popiera Pan autora tych okropnych słów:
  „A komentarze powyżej to po prostu wypociny jakichś psychopatycznie nastawionych zakłamańców. Jak można wyzywać ludzi od jewrejów czy gojów a potem pędzić do żydowskiej świątyni i klękać przed Żydem na krzyżu???”
  Brzmi przecież to jak cytat z gowna wyborczego. Wiem, że było w tym szmatławcu kilka artykułów przed zeszłym Bożym Narodzeniem z podobną tezą, iż Jezus z Nazaretu jest Żydem.

  Kończąc proszę Pana o opamiętanie i zaprzestanie szkodzenia. Idą wybory i widać próby jednoczenia się środowisk narodowych.
  Na dodatek mamy cholernie mało czasu, a pętla się już zaciska.

  Z pozdrowieniami

 13. WD napisał(a):

  Nie wiem do końca o czym Pan mówi Gracjuszu, nikogo nie popieram, bo w Polsce nikomu nie wierzę. Może mi Pan mailem rozjaśni kogo jak popierałem? wiktor_dmuchowski@yahoo.com

  Gracjuszu, to ja szkodzę czy mi ktoś taki, jak Pan również szkodzi?

 14. Gasienica napisał(a):

  Oglądnąłem ten film, zrobiony w Grodnie przez Pawła Zieminskiego i Dariusza Kosiura w Grodnie w czerwcu br., zaproszony do zrobienia tego przez naszego kolegę Wiktora D. Według mnie film rzetelnie informuje o ostatnim pięcioleciu ZPB i stosunku władz „niby-polskich” do potomków obywateli polskich Rzeczpospolitej lat 1918-1939. Z tego co pan konsul Chodkiewicz w nim powiedział, grupa trzymająca władzę na terenie dzisiejszej Polski nie życzy sobie widzieć na kontrolowanym przez siebie terenie – oraz na terenie Unii Europejskiej – bardzo wielu Polaków z terenu Białorusi. (Jak się dowiedziałem w Mińsku w 2005 roku, to samo dotyczy prawie wszystkich członków białoruskiego Parlamentu.) Co z tych, przemilcznych w RP (oraz UE) faktów wynika?

  – Po pierwsze, RP oraz Unia Europejska to organizmy bardzo słabe i strachliwe, skoro tak si boją grupy zaledwie kilkuset „dywersantów”, popierających „antyglobalistyczny” rząd Białorusi.

  – Po drugie, rząd w Polsce reprezentowany przez konsula Chodkiewicza, zachowuje się jak organ NIE-POLSKI. Mianowicie, każde państwo w miarę „normalne” się cieszy, gdy ma więcej obywateli, np. we Francji memu koledze, fizykowi Janowi Danyszowi wystarczyło w 1972 roku wskazać w papierach, gdy starał się o stały pobyt, że miał dziadka obywatela francuskiego i na tej podstawie od razu dostał nie „carte de sejour”, ale francuski paszport. Podobnie zdaje się postępują Niemcy, którzy od razu dają obywatelstwo Polakom urodzonym w rodzinach posiadających obywatelstwo niemieckie przed II Wojną Światową. No i oczywiście w podobny sposób postępowała II RP, dając od razu obywatelstwo polskie nie tylko repatriantom ze Wschodu, ale i z Zachodu, po I-szej Wojnie Światowej do odrodzonej Polski powróciło bowiem blisko milion emigrantów ze Stanów Zjednoczonych. (To oni zresztą przywieźli ze soba zwyczaj palenia papierosów.)

  A od 20 lat mamy w Polsce rząd, który nie tylko nie chce wpuszczać – nawet li tylko na krótki turystyczny pobyt – do kraju setek osób mających w nim swe najbliższe rodziny, ale w dodatku robi wszystko aby pozbyć się z kraju jak najwięcej młodych ludzi, „eksportując” ich czy to do pracy u zagranicznych – głównie anglosaskich – bossów, czy to jako „mięso na rozrywkę” na polach minowych Afganistanu.

  Czy zatem nie powinniśmy głośno mówić – także panu konsulowi Chodkiewiczowi – że tak jak pospolita kurwa reprezentuje on RZĄD NIE-POLSKI w Grodnie, realizujący nie-polskie, bardzo podłe interesy swych zaoceanicznych „władców marionetek”?

  Jest oczywiście i sprawa obrażonego o to, że to nie on jest centralnym „wywiadowcą” w rzeczonym filmie, Wiktora Dmuchowskiego, bez którego wcześniejszych kontaktów na rodzinnej Białorusi ten film nie mógłby powstać (choć coś podobnego mógłby nakręcić na przykład Bohdan Poręba, który na Białorusi też jakieś filmy reżyserował.) Zobrazowane cytowanymi powyżej listami do nie znanego mi osobiście Dariusza Kosiura zachowanie się mego młodszego o lat 20 kolegi WD przypomina mi trochę zachowanie się córki mego brata, gdy miała lat 5. Ona sama wymyśliła, że zagramy w piłkę na placu przed blokiem w Krakowie, gdzie mój brat mieszkał. Ale gdy wszystkie podania nie były skierowane do niej, to złapała piłkę i z nią uciekła abyśmy bez jej „naczelnego” uczestnictwa nie mogli się bawić dalej. Czas już wyrosnąć z okresu tak zwanego „dziecięcego egoizmu” mój dobry kolego Wiktorze, czyli Zwycięzco.

 15. WD napisał(a):

  Napisałem Ci już prywatnie, co o Tobie myślę, Marku! Żegnam!

 16. Paweł Ziemiński napisał(a):

  Dziękuję administratorowi tej strony, że potwierdził, iż wpis jaki ukazał się wczoraj przeciw mamie Wiktora Dmuchowskiego i podpisany niby przeze mnie, był zwykłą prowokacją. Wpisu dokonano z kawiarenki internetowej na Dworcu Centralnym w Warszawie.

  Pozdrawiam administratora portalu oraz wszystkich czytelników
  i przepraszam za zamieszanie, ale wynikło nie z mojej winy.

  Paweł Ziemiński

  Polska-Łódź

 17. WD napisał(a):

  Dajcie już sobie spokój i proszę admina, aby wywalił te brednie i śmieci…
  W innym przypadku Państwa portal będzie miał problemy prawne.

 18. Józef napisał(a):

  Pan Dmuchowski z uporem godnym namaka dalej swoje. A ja się pytam, no to co że jest.Lista o niczym nie świadczy.Lista nie powie, czy osoby będące w zainteresowaniu SB rzeczywiście współpracowały i na czym ta współpraca miałaby polegać? Nie wszystkie działania SB to morderstwa polityczne księży. Istniała też konieczność ochrony gospodarki polskich przedsiębiorstw jak i kontrwywiadowczej PRL, identycznej jak i w innych państwach. Gdzie zresztą takiej SB do CIA czy Mossad nie pomijając BND? Przy tych służbach istniejących we wzorcowych demokracjach państw zachodu,SB to niewiniątka. To dla UE USA i dla Izraela, Solidarność paraliżowała gospodarkę Polski, czyniąc z niej masę upadłościową pod budowę judeopolonii.Co ciekawe, trzeba było rozwijać SB, aby bezkarnie zacząć grabić majątek Polskiego Państwa. Dziwne, że do tej pory nikt tego nie zauważył? Czas zweryfikował tą oczywistą oczywistość, a pan Panie Dmuchowski niech razem z Wildsteinem, dalej szuka sobie agentów. Mnie to g. obchodzi.

 19. Józef napisał(a):

  Errata!!!
  Miało być że, trzeba było rozwiązać SB, aby bezkarnie zacząć grabić majątek Polskiego Państwa.

 20. Gutek napisał(a):

  Co było dalej Adminie ?
  Pogodzili się już wszyscy Polacy i „polacy” ?

 21. W.K. napisał(a):

  szanowny panie Pawle Ziemiński – zawodowy krętaczu apeluję o oddanie pieniędzy
  ilu jeszcze ludzi będziesz nabierał na swoje patriotyczne poglądy
  rzeczywistość jest inna Ziemiński to oszust !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« Sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2021    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się