Agresywna polityka nielegalnego Związku Polaków nabiera rozpędu

W Wigilię Bożego Narodzenia przewodnicząca nielegalnego Związku Polaków Andżelika Borys rozpoczęła atak na Polską Macierz szkolną. Jednocześnie od razu powiemy, że sama nie miała odwagi otwarcie wystąpić przeciwko najstarszej polskiej organizacji na Białorusi.

Dlatego, jak napisał do nas nasz czytelnik Pan A. z Grodna, Borys namówiła swojego ręcznego “pieska” aby przygotował artykuł na temat zjazdu Polskiej Macierzy Szkolnej w listopadzie tego roku. “Dziennikarz” Poczobut również z odwagą wymyślił list anonimowowego pana z Lidy, i niby w odpowiedź na który napisał już artykuł – “paszkwil” na stronie nielegalnego Związku Polaków.

Co tak wkurzyło Andżelikę, że w Wigilię postanowiła wypowiedzieć kolejną wojnę Polskiej Macierzy? Naszym zdaniem, to że najstarsza polska organizacja zorganizowała w listopadzie w Grodnie zjazd, a Borys oddaliła swoją “koronację” na 2021 rok pretekstem koronawirusa. Można by pochwalić nielegalny Związek Polaków za dbanie o zdrowie swoich wiekowych członków, ale to najprawdopodobniej wynik tego, że Andżelika została zakładnikiem swojej agresywnej reklamy kwarantanny wiosną tego roku. Przecież jesienią już wielokrotnie zbierała członków nielegalnego Związku Polaków i nauczycieli języka polskiego. A kwestią ich zdrowia Borys nie martwiła się.

Jak napisał Pan A., pod pretekstem braku patriotyzmu (nie widać na fotoreportażu ze zjazdu polskich flag i nie było polskich dyplomatów na zjeździe Polskiej Macierzy Szkolnej) Andżelika za zgodą konsula generalnego w Grodnie Jarosława Książka zemściła się na największej organizacji Polaków na Białorusi. Ale dlaczego to jest potrzebne polskim dyplomatom?

Obecność dyplomatów na imprezach nielegalnego Związku Polaków Poczobut tłumaczy że to “zaszczyt”. Ale dla innych wydaje się, że to kontrola. Jak krótka smycz dla psów.

Ale tak naprawdę patriotycznego w tej kwestii jest bardzo mało. Wkrótce w Polsce będą dzielone między fundacjami pieniądze dla Polonii i Polaków za granicą na 2021 rok, i Borys musi reklamować się sama i osłabiać konkurentów, aby uzyskać więcej pieniędzy.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się