Pomoc dla Polonii

Pod koniec kwietnia do Grodna dostarczono pomoc humanitarną z Rzeczpospolitej Polskiej. Przedstawiciel MSZ Białorusi podziękował stronie polskiej za udzielone wsparcie. Nie zabrakło przedstawicieli media, przede wszystkim polskich i zależnych od polskich pieniędzy.

Zwróćmy uwagę na niektóre aspekty, które nie otrzymały szerokiego wyjaśnienia, ale zasługują na to.

Na przykład komunikat szefa gabinetu premiera RP Michała Dworczyka w sieci “Twitter”, że “W ramach interwencyjnej pomocy Polska wysyła na Białoruś transport płynu do dezynfekcji, maseczek i leków – ich znaczna część trafi do Polonii w Obwodzie Grodzieńskim.”.

Ta wiadomość zaskoczyła wielu ludzi. Na przykład miejscowi Polacy nigdy nie uważali siebie za Polonię i sami siebie raczej tak nie nazywają. O czym na wszystkich poziomach deklarowali. Ich Dworczyk niemal obraził swoim komentarzem.

Białoruskie władze również po raz kolejny przekonały się, że Polska tak po prostu nie udziela pomocy. Bez żadnych warunków i z całego serca.

A najśmieszniejsze jest to, że komentarze 99% czytelników pod tym tweetem są wyjątkowo negatywne. Czy wiadomości byłego wiceministra obrony RP na Twitterze są czytane tylko przez jego hejterów? Znaczna część komentatorów uważa, że na Białoruś przekierowano chińską pomoc humanitarną, która przyleciała do RP i nie zdołała przejść certyfikacji UE.

Okazuje się, że dla niektórych ważniejsze jest zwalczanie epidemii, a dla innych tylko PR.

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Pomoc dla Polonii" 2 komentarze
  1. Roman napisał(a):

    Nie ważne, co powiedział Dworczyk. Wiadomo, że pomoc przybyła dzięki staraniom byłego Ambasadora Polski na Białorusi Pana Konrada Pawlika.

    pozdrawiam!

  2. Pacio napisał(a):

    Nia ważne co pe…dział Dworczyk, on i tak nic nie rozumie, bo jest małym dzieciakiem.
    Rząd Rp , to są same dzieciaki z piaskownicy.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się