Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina?

W dziecięcej polskiej piosence śpiewa się “Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”. Bardzo chcielibyśmy w to wierzyć, ale ostatnie wydarzenia pokazały, że Konsulat Generalny Polski w Grodnie i nielegalny Związek Polaków dawno podzieliły Polaków pod względem politycznym i od ponad dziesięciu lat trzymają się Leninowskiej zasady polityki “Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie”.

Wieloletnia Przewodnicząca Słonimskiego oddziału Związku Polaków Pani Leonarda Rewkowska napisała pod chwalebnym postem konsula generalnego w Grodnie na temat akcji pomocy kombatantom, o której pisała nasza strona internetowa, że “Byłaby pocieszona gdyby była pewność, że chociaż ktoś z Sybiraków na Białorusi otrzymał świąteczne upominki. Myślę że to, co tu widać, tylko obrazki”.

Pani Leonarda Rewkowska jest prawdziwą “Sybiraczką”, założycielką słynnego międzynarodowego festywalu “Polonez” w Słonimiu. Przypomnijmy, że oprócz nagród rządu RP, z inicjatywy Andżeliki Borys otrzymała zakaz wjazdu na terytorium Polski za to, że nie uznała jej za prezesa Związku Polaków. Na naszej stronie napisaliśmy wcześniej, że potem Konsul Generalny RP Andrzej Chodkiewicz złożył jej za to przeprosiny.

Ale wydaje się, że Borys i polskie władze swojej pozycji wcale nie zmieniły. W tym roku Pani Leonarda Rewkowska, mimo wszystkich swoich zasług i to, że jest inwalidą grupy II, choruje na raka, nawet pocztówki z Polski nie otrzymała. W jaki sposób senator Maria Koc, wręczając w br. w Konsulacie Generalnym RP w Grodnie nagrody miejscowym “Sybirakom”, “zapomniała” Pani Leonardę Rewkowską, odznaczoną przez Sp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Zesłańca Sybiru?

Sprawa Borys w sprawie podziału miejscowej ludności trwa. A Polska nie zmieniła swojego stanowiska – są “swoje” Polacy (Andżelika Borys i jej oszołomy) i “obcy” (ci, którzy zagłosowali przeciwko niej).

Wydaje się, że w znanej piosence, ale autorstwa Jarosława Książka refren brzmi inaczej – “Bo wszyscy Polacy nie jedna rodzina”.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina?" есть 1 комментарий
 1. Solidarny w bólu napisał(a):

  Droga Pani Leonardo,
  Pani życie jest zapisane wielkimi literami „na Górze”.
  Chodkiewicz i inni „towarzysze” są tylko marionetkami i tylko czas (choroba)ich przestawi na właściwe tory.
  Odwagi Pani życzymy tutaj z Polski i wiary, że życie tu na ziemi się nie kończy.
  Niech pani trzyma się i nie prosi łaski u nikczemników.
  Niech Bog Panią trzyma w swojej opiece.
  Pozdrawiam, sędziwy żołnierz.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się