Nagroda znalazła bohatera

28 marca miała się odbyć w Wiedniu (Austria) uroczystość wręczenia Złotych Sów Polonii. Ceremonia odbyła się w Internecie w związku z rozprzestrzenianiem COVID-19.

Nagrodę Złota Sowa Polonii za dokonania twórcze, artystyczne, naukowe bądź społeczne wymyśliła w 2005 roku Jadwiga Hafner, redaktorka naczelna polonijnego Magazynu Kulturalno-Informacyjnego “Jupiter”, będącego organem Klubu Inteligencji Polskiej i Federacji Kongresu Polonii w Austrii.

Impreza odbywa się przy wsparciu Ministerstw Spraw Zagranicznych, Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski, Polskiej Akademii Nauk.

W bieżącym roku statuetki w Wiedniu mieli odebrać w różnych kategoriach obywatele Litwy, Niemiec, Austrii, Turcji, Albanii, Słowacji, Włoch. Od Republiki Białoruś laureatką nagrody Złota Sowa Polonii została wiceprzewodnicząca nielegalnego Związku Polaków, redaktor naczelna “Magazyna Polskiego” Irena Waluś.

Nasz portal (w przeciwieństwie do “Glosu znad Niemna”) serdecznie gratuluje laureatce w kategorii “działacz polonijny”.

To dziwne, że jej koledzy nie spieszą się pogratulować Waluś tak wielkiego sukcesu. Prawdopodobnie pozwolenia od “królowej wszystkich Polaków” na otrzymanie statuetki Irena nie otrzymała. Mamy nadzieję, że z tego powodu jej szczęśliwa gwiazda nie przestanie świecić.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Nagroda znalazła bohatera" есть 1 комментарий
  1. Wanda napisał(a):

    nikt o starej nie chce komentować)

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się