Zjazd RSZH odbył się w Grodnie

1 grudnia br. w Grodnie odbył się zjazd Republikańskiego Społecznego Zjednoczenia „Harcerstwo”, na którym obecni byli przedstawiciele Grodzieńskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego, przewodniczący Forum Lokalnych Polskich Inicjatyw Anna Paniszewa, jeden z założycieli Związku Polaków i Ruchu Harcerskiego na Białorusi Wiesław Kiewlak.

Zjazd przeszedł się w ciepłej harcerskiej atmosferze. Zwykłą większością głosów na Prezesa harcerstwa białoruskiego została wybrana Wiktoria Chwaszczewska z Baranowicz.

Nie będzie przesadą powiedzieć, że faktycznie zwyciężyła w wyborach Anna Paniszewa, która szczerze powiedziała, że to zwycięstwo potrzebne jej do budowy Domu Harcerza. Obecnych zobawiło, kiedy obiecała zaprosić wszystkich „jeść banany” w przyszły Dom Harcerza. Wsparcie ze strony Wiesława Kiewlaka okazało się, że zupełnie niepotrzebnie.

Ten zjazd był doskonałą okazją poszerzenia legalnej działalności Forum Lokalnych Polskich Inicjatyw we wszystkich regionach Białorusi.

Szczególnie cieszy, że nie ma podziału organizacji RSZH. Wszystko odbyło się spokojnie i zgodnie z prawem Białorusi. A drużyny harcerskie, które są tworzone przez nielegalny Związek Polaków, po raz kolejny stracili możliwość przyłączenia do wielkiej rodziny harcerskiej na Białorusi.

Wygląda na to, że nielegalne drużyny harcerskie czeka los honorowych wart około grobów, kiedy Andżelika Borys z polskimi dyplomatami zwiedzają region. I innej alternatywy nigdy nie będzie. Martwy koniec harcerstwa przy Borys spowodowany tym, że zostało stworzone aby obsługiwać tylko jej interesy.

RSZH stanowi główną drogę rozwoju Harcerstwa na Białorusi, które jest nastawione na współpracę z polskimi drużynami harcerskimi zgodnie z prawem Republiki Białoruś.
Czuwaj!

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się