Jubileusz Polskiej Szkoły w Wołkowysku

8 listopada br. w szkole z polskim językiem nauczania w Wołkowysku odbyło się święto i bankiet z okazji 20-lecia, na którym obecni byli kierownik Wołkowyskiego rejonowego komiteta wykonawczego Michał Sićko, przewodniczący Wołkowyskiej rejonowej rady deputowanych Witalij Nowicki, przewodniczący ZS „Związek Polaków na Białorusi” Mieczysław Łysy, konsul generalny RP w Grodnie Jarosław Książek, Kuratorium Grodzieńskie, szef Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Jurkiewicz, kierownictwo oddziału Wspólnoty Polskiej w Siedlcach Jerzy Myszkowski i Jacek Grabiński, dyrektor Polskiej Szkoły w Grodnie Danuta Surmacz, zastępca przewodniczącego PMS Taresa Kryszyn, Starosta siedlecki i wielu innych gości z Polski i Białorusi. Święto było po prostu super!

Jednak nie obyło się na jubileuszu bez łyżki dziegciu. Znów rodzice i nauczyciele zauważyli brak dyplomatów ambasady Polskiej. A przecież w tym roku polski ambasador Artur Michalski przyjeżdżał na początek roku szkolnego kursów Marii Tiszkowskiej. Nie chciałbym pisać negatyw o tej „szkółce”, ale tak naprawdę porównywać studia dwudziestu osób w domu, gdzie na podwórku „skrzeczą kurki”, ze szkołą, gdzie trzysta osób z dnia na dzień uczą się wszystkich przedmiotów w języku polskim, po prostu nie można.


Ochłodzenie stosunków związane z lamentowaniem Tiszkowskiej na jej „prześladowania” w Polskiej Szkole w Wołkowysku. Czego domaga się ambasada? Może być, chcą zmiany dyrektora polskiej szkoły w Wołkowysku Haliny Bułaj? Chcą na jej miejsce postawić pracownika kuchni, która z powodzeniem radzi sobie z robieniem pieniędzy pod flagą nielegalnego Związku Polaków?

Należy wszystkim zainteresowanym wziąć pod uwagę obiektywną rzeczywistość i przestać żyć w wirtualnej przestrzeni, utworzonej przez nielegalny Związek Polaków.

Навигация

Следующая статья:

К записи "Jubileusz Polskiej Szkoły w Wołkowysku" 4 komentarze
 1. Grodnensis napisał(a):

  Brawo Wołkowysk i polska szkoła. Trzymam kciuki aby współpraca z fundacją pomyślnie rozwinęła

 2. Leonarda Rewkowska napisał(a):

  Serdecznie dziękuję za prawdziwy wspaniały artykuł. Brak dyplomatów ambasady Polskiej na imprezach polskich, w których biorą udział tysięcy jest bardzo krzywdzące dla Polaków na Białorusi, którzy odradzają kulturę, szkolnictwo polskie, dbają o zachowanie polskich tradycji, pomników polskich. Czynią to ofiarnie z potrzrby swoich polskich serc, nie wykorzystując Polski jak „dojnej krowy” – jak to czyni nielegalny Związek Polaków.

 3. OLEK K. napisał(a):

  Racja!!!!!!!!!!!!
  Bardzo Slusznie Panie Leonarda!!!!!!!!!!!!!

 4. Jan Paweł III napisał(a):

  Droga Pani Leonardo,
  cieszę się, że Bóg daje Pani jeszcze siły, aby ciągle być na czele ruchu, który bym określił jako „nieustanne sprzeciwianie się złu i faryzeizmowi”. Ja też uważam, że polscy dyplomaci (nie chcę użyć określenia odpowiedniego do ich poziomu – DYPLOMATOŁKI-PATAŁACHY)nic nie mają u nas na Białorusi do powiedzenia i mają jedynie szansę być zaakceptowanymi przez nas, jeśli tego pragną, ale jeśli nie, to mają się wynieść na wszystkie cztery świata strony. W XXI wieku nikt nam tak nie namącił na Białorusi, jak polsko-żydowscka elYta polYtyczna. Po co oni (dyplomatołki)są nam, Polakom z Białorusi, potrzebni?

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się