Polska Fundacja Narodowa nawiązuje współpracę z Białorusią

Wcześniej na naszej stronie pisaliśmy o bliskich związkach rodzinnych członka zarządu Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Andrzeja Jurkiewicza z takiej działaczką jak Wioletta Kowalczuk w Grodnie tu i tu.

We wrześniu Cezary i Wioletta znowu owocnie popracowali. W parafii Najświętszego Odkupiciela w Grodnie odbył się Diecezjalny Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej, sponsorem którego wystąpiła Polska Fundacja Narodowa.

Ciekawe czy Ks. Bp. Diecezji grodzieńskiej Aleksander Kaszkiewicz wie o schemacie finansowania tej imprezy? Lub ks. biskupa wykorzystali bez jego wiedzy? Może być został po prostu zaproszony jako gość?

W ramach swojej kampanii wyborczej do Senatu RP Cezary Andrzej Jurkiewicz zrobił jeszcze jeden dobry uczynek – odbudował za pieniądze Polskiej Fundacji Narodowej rodzinną kaplicę matki chrzestnej znanego polskiego poety Adama Mickiewicza w miejscowości Czemrów około Nowogródka.

Oto dobry wywiad przewodniczącego Związka Polaków na Białorusi Mieczysława Łysego, odrazu po imprezie:

Podsumując taką aktywność Polskiej Fundacji Narodowej, chcęmy wyrazić nadzieję, że po wyborach do Senatu RP Cezary Andrzej Jurkiewicz nie kończy swoją działalność kulturalną i budowlaną na Białorusi.

Ponadto miejscowym Polakom na Białorusi nie chciałoby się wydarzenia skandala korupcyjnego z powodu roztrwonienia pieniędzy z polskiego budżetu, podobnie jak to zdarzyło się z Polskiej Fundacją Narodowej w USA. Polska prasa teraz dobrze to opisuje: link1 i link2. W związku z tym szczególnie nie chcemy, aby w tego rodzaju historii były uwikłane drodzy księża i Ks. Bp. Diecezji grodzieńskiej.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Polska Fundacja Narodowa nawiązuje współpracę z Białorusią" есть 1 комментарий
  1. JE napisał(a):

    zauważył, że Poczobut kiwa głową gdy Łysy mówi o związek? zgadza się))

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Wrzesień 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się