Minister edukacji narodowej RP nie zajmuje się edukacją

Jak zwykle tylko nasza strona napisze prawdę o tym, co się stało w Grodnie w ten weekend.

A mianowicie – 15 września dwie organizacje w Grodnie otworzyli drzwi szkoły dla uczniów, studentów i mieszkańców, którzy chcą uczyć się języka polskiego. Jedna z nich – nielegalny Związkek Polaków Andżeliki Borys, a druga – oficjalnie zarejestrowana Polska Macierz Szkolna, w której w tym roku rozpocznie studia 2.2 tysiąca uczniów. U Borys uczniów kilka razy mniej. I nie ma żadnej rejestracji.

I oto minister edukacji narodowej RP Dariusz Piontkowski w drodze na spotkanie ze swoim białoruskim kolegą, ministrem oświaty Białorusi Igorem Karpenko, zawitał do Grodna. Towarzyszył mu ambasador Polski Artur Michalski. I oto logika polskich władz – polscy urzędnicy poszli z prezentami na imprezę do Borys, demonstracyjnie ignorując Liceum Społeczny im. Elizy Orzeszkowej przy Polskiej Macierzy Szkolnej, gdzie uczy się 2 tysiące uczniów. Ich zachowanie wszyscy Polacy w Grodnie jednoznacznie ocenili jako chamstwo i ignorowanie największej na Białorusi polonijnej struktury, która zajmuje się edukacją.

Chyba minister i ambasador słuchali zdanie konsula generalnego Jarosława Książka, który mocno przyjaźni się z Borys (lub ma coś od niej). Za co konsul napewno dostanie oddzielną nagrodę od Andżeliki.

To po raz kolejny pokazuje, że Polska nawet w sprawach edukacji stara się tylko skupiać się na celach politycznych, dzieli miejscowych Polaków na Białorusi, na swoich i obcych. Wydaje się, Dariusz Piontkowski wyszedł na drogę walki politycznej, gdzie uczucia dzieci i opinia ich rodziców w ogóle nie są brane pod uwagę.

Artur Michalski nie wyjaśnił mu, że nie warto wkładać wszystkie swoje jajka do jednego koszyka.

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Minister edukacji narodowej RP nie zajmuje się edukacją" есть 1 комментарий
  1. nie konsul napisał(a):

    Wynika z tego, że Andżelika (nie mylić z Anielą) kieruje Konsulatem w Grodnie i Ambasadą RP na Białorusi.Polityka Rządu PiS jest w takim samym stopniu szkodliwa, jak i dawna PO. Jedynym pozytywnym rozwiązaniem rządów PO było wysłanie delikwentki do Brazylii. Nie pomogło, bo zwyciężył PiS. )

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się