Poczobut produkuje fake news

Dziennikarz Belsatu i członek nielegalnego Związku Polaków Andrzej Poczobut po raz kolejny jest autorem głośnej wiadomości o złych białoruskich władzach, które nie biorą wszystkich chętnych dzieci Polaków uczyć się do Polskiej szkoły w Grodnie. Z tego powodu pojawił się artykuł na stronie Andżeliki Borys, której też jakoś trzeba odpracowywać polskie pieniądze.

Temat natychmiast został podchwycony przez polskie media, gdzie również jest bardzo dobry popyt na opowiadania o nękaniu Polaków za granicą. Polscy dziennikarze też lubią przedstawiać etnicznych Polaków mieszkających za granicą, ofiarami lokalnych rządów. Zwłaszcza w takim kraju jak Białoruś.

Wykonując domowy z polskim rządem, strona białoruska ledwo zarejestrowała 3 pierwsze klasy z osób chętnych, choć dzieci szedli przez całe lato. Prawda o tym, że 90 dzieci do tych klasów ledwo znaleźli się w końcu sierpnia, nikomu nie jest potrzebna. Zwłaszcza, Poczobutu i takim jak on, fake dziennikarzom.

Tym razem Poczobut przeszedł sam siebie, po prostu wziął i wymyślił cyfrę – 11 dzieci … i to bojownik o polskość już ponownie znalazł się na szczycie sławy i popularności. Skomponować fake news dla Andrzeja nie jest żaden problem, bo pieniądze nie śmierdzą. A w kwestiach politycznych Poczobut wyraźnie wykonuje pragnienia swoich gospodarzy.

Przecież, jeśli Poczobut zna nazwiska takich ludzi, niech powie, co najmniej jedną. Czy to byli jego znajomi i dziennikarzy, które składały oświadczenia, nie mając pomyslu oddać swoich dzieci do nauki w Polskiej szkole? Tym razem władze zwróciły uwagę na fake artykuł i przygotowują listy wszystkich zwracawszych się, którzy pod pozorem rodziców, nagrywali rozmowy w szkole nr 36.

Szczególnie okropne jest to, że tą wiadomość Poczobut opublikował podczas uroczystości otwarcia nowego roku szkolnego w Polskiej szkole. Od razu przychodzi na myśl przysłowie o tym, że splunął w studnię, z której pię wodę, on sam i jego dziecko.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Poczobut produkuje fake news" есть 1 комментарий
 1. nie dziennikarz napisał(a):

  Poczobut nie jest polskim dziennikarzem i być nim nie może, bo ma niski stopień inteligencji, a dodatkowo nie zna polskiej gramatyki.
  Jeśli chodzi o sam temat, to uważam, że jeśli rodzic pragnie, aby jego dziecko się uczyło w języku polskim, to nie ma z tym na Białorusi żadnego problemu.
  Reasumując:
  Nie każdy Polak chce, aby jego dziecko uczyło się w Polskiej (niekiedy słabej)Szkole. To jednak nie oznacza, że on sam (rodzic) i jego dziecko są Polakami gorszego gatunku.

  Temat, jak zawsze jest sztucznie rozdmuchany.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się