Jak żyć z problemami psychicznymi?

9 kwietnia br. szefowa nielegalnego Związku Polaków Andżelika Borys na spotkaniu miejskiego oddzialu w Grodnie po raz setny publicznie oblała gównem byłego prezesa tej struktury Mieczysława Jaśkiewicza, jego zastępcę Helenę Dubowską i czynnego członka Zarządu Głównego Józefa Porzeckiego.

Szefowa nielegalnego Związku Polaków nazwała tych ludzi przestępcami i nakazała członkom miejskiego oddziału nie odwiedzać ich spotkania, bo Jaśkiewicz, Dubowską i Porzecki rzekomo ukradli mienie organizacji.Zdaniem Borys, gdyby ona nadużywała alkohol, jak Mieczysław Jaśkiewicz i „leżała pod płotem”, to nie przeszkadzałaby białoruskim władzom. Dlatego polscy dyplomaci z Konsulatu Generalnego w Grodnie i nie uznają Jaśkiewicza.


Członek Zarządu Głównego Tadeusz Malewicz poparł wystąpienie Borys, oskarżył tych działaczy, którzy chodzą na spotkania Stowarzyszenia „Polska Macierz Szkolna” że nie mają honoru. Jego zdaniem, kierownictwo Polskiej Macierzy Szkolnej i Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lidzkiej w Lidzie z prezesem Aleksandrem Kołyszką przyczyniły się do rozbicia Związku Polaków. Ze słów Malewicza, to oni powinny wisieć na gałęzi, a nie chodzić na spotkania w konsulacie.


Jakie jeszcze komentarze są potrzebne?

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Jak żyć z problemami psychicznymi?" 8 komentarzy
 1. Klos napisał(a):

  Nic dodać nic ująć; Pani Borys a i Pan Malewicz podlegają pod paragrafy, tak polskie jak i białoruskie; ta lawina nienawiści, a też wrogości i jednocześnie gróźb karalnych, fałszywych oszczerstw pasuje tylko do tej Pani; może raz nareszcie Senat i Sejm RP spojrzą obiektywnie i pokażą miejsce w szeregu Pani Borys; a odpowiednei organy Państwa Białoruskiego mając paragrafy uspokoją pseudo-przewodniczącą;

 2. Halina napisał(a):

  Zła baba. Za to oszczerstwo ją trzeba do sądu . A Vflewicz, to były sekretarz organizacji partyjnej komunistów w Grodnie.Sama pijana wylegiwała się a kogoś obmawia

 3. Halina napisał(a):

  Jeśli Бог rozstrzygnie ukarać, to on pozbawi mózgów.Nie na próżno ludzie od jej uciekają

 4. Антикомунист napisał(a):

  Tadeusz Malewicz, to stary i chytry komunista z grupy podstawionych KGB-tów Gawina, ten to się ustawi w kierunku wiatru, nigdy naprzeciw. Niby zjadł wszystkie rozumy, a w zasadzie jest cienkim Bolkiem. Będzie popierał tych, od których czerpie korzyści.

 5. Антикомунист napisał(a):

  Pani Borys jest współodpowiedzialna za roztrwonienie dóbr Domów Polskich(nie będę wymieniał których, powiem tylko, że w latach 90-ch był tam sprzęt,ofiarowany i potwierdzony dokumentami, były tam książki, wszystko to zostało rozkradzione i wyniesione do prywatnych mieszkań sługusów borysowych.
  Intonacja p. Borys mówi sama za siebie. Ujawnia jej tupet i absolutny brak inteligencji. Taka człowiek kierować organizacją nie powinien.Mamy XXI wiek i inne wymagania.

 6. admin napisał(a):

  Klos, jeżeli pan liczy, że trzeba pomóc białoruskich organów ścigania, to niech pan zwraca się do milicji. A jeżeli Borys jest obywatelką RP, to jeszcze i do polskiej policji.

 7. Антикомуниста napisał(a):

  Szanowny Adminie,
  nikt p. Borys ani na Białorusi ani w Polsce nie będzie się zajmował czy sądził za jej głupotę ( i mądrze), bo cała ta szopka, to tylko i jedynie darmowa reklama dla niej. Sensacją jest jedynie dla zapatrzonych w nią fanek-antyfonek.
  Pozdrawiam.

 8. Bożena napisał(a):

  A może pani Borys powie, co stało się z majątkiem ruchomym Domu Polskiego w Iwieńcu, gdzie podziało się 40 komputerów.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się