A gdzie pieniądze dla nauczycieli języka polskiego?

Polska nie żałuje pieniędzy na wsparcie Polonii, co roku wzrasta ilość środków przeznaczonych na pomoc organizacjom polonijnym cenionym w Warszawie. Głównym celem tego jest polityczne promowanie pewnych sił za granicą, które będą przydatne w prowadzeniu polityki polskiego MSZ, a nie rozwój polskiej kultury lub języka.

Na przykład, Polska już dawno podzieliła Polaków mieszkających na Białorusi z powodu konfliktu poglądów politycznych. W tym roku polskie koła rządowe na podstawie lojalności wobec polityki RP podzielili polskie organizacje na Litwie.

Nawet rozpoczęto dochodzenie w sprawie prezesa Związku Polaków na Litwie Michała Mackiewicza. W tym zakresie prezesowi Związku Polaków na Białorusi Mieczysławowi Łysemu poszczęściło więcej, bo wcześniej mu tylko został zamknięty wyjazd do Polski.

Przewodnicząca nielegalnego Związku Polaków Andżelika Borys, jako główny sojusznik polityczny polskiej partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość, koncentruje w swoich rękach ogromną ilość środków. Jednak ona w tym roku znacznie obniżyła wypłaty nauczycielom języka polskiego i działaczom kultury polskiej. Na pewno część pieniędzy poszła na wspaniały piknik podczas „jubileuszu” Związku Polaków, a część – na wycieczkę Borys z rodziną do Włoch.

Zresztą, teraz Zjednoczenie Społeczne „Polska Macierz Szkolna” prowadzi „Przystanek dwujezycznosc”, które Andżelika już zaczyna przypisywać sobie. A to znaczy, że pieniądze z Polski będą. Czy otrzymają pieniądze nauczycieli lub „Polska Macierz Szkolna” (prawdziwa organizacja, która uczy języka polskiego tysiące ludzi) wielkie pytanie?!

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "A gdzie pieniądze dla nauczycieli języka polskiego?" есть 1 комментарий
  1. Jacek K. napisał(a):

    można wziąć babę ze wsi…ale nie na odwrót!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się